Notowania

pkn
20.11.2003 10:03

Agrofert Holding w konsorcjum z PKN na zakup akcji Unipetrolu

Wspólnie z PKN Orlen, w konsorcjum na zakup akcji czeskiego holdingu Unipetrol a.s., znajdzie się czesko-szwajcarski producent nawozów Agrofert Holding, z którym PKN podpisał list intencyjny w maju

Podziel się
Dodaj komentarz

- poinformował w czwartek PKN.

"PKN Orlen (...) podpisał umowę z firmą Agrofert Holding a.s. z siedzibą w Pradze, dotyczącą współpracy stron w procesie prywatyzacji czeskiego holdingu Unipetrol a.s.(...). Umowa zawiera wstępne ustalenia dotyczące kooperacji stron w procesie prywatyzacji oraz określa wstępny podział aktywów Unipetrol a.s. pomiędzy parterów w wypadku wygrania przetargu przez PKN Orlen SA" - napisano w komunikacie.

PKN w połowie listopada złożył, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ofertę na zakup 68 proc. akcji czeskiego koncernu Unipetrol. Przedstawiciele polskiej spółki liczą, że w grudniu czeski rząd wyłoni krótką listę chętnych do przejęcia Unipetrolu. Cały proces sprzedaży tej spółki ma się zakończyć do kwietnia 2004 roku.

Wartość Unipetrolu szacowana jest na około 350 mln euro.

W niedawnym wywiadzie dla PAP wiceprezes PKN Janusz Wiśniewski wśród potencjalnych partnerów konsorcjum wymienił obecnych udziałowców Unipetrolu i jego firm zależnych. Są to trzy zachodnie koncerny Shell, Agip i Conoco Phillips.

W gronie ewentualnych partnerów jest również węgierski MOL.

Tagi: pkn, unipetrol, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz