Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcje DGA wzrosły w debiucie do 30 zł

0
Podziel się:

Akcje poznańskiej spółki Doradztwo Gospodarcze DGA SA zadebiutowały we wtorek na giełdzie ceną 30 zł, o 9,1 proc. wyższą od ceny emisyjnej. Ze środków uzyskanych z emisji spółka m.in. otworzy w maju przedstawicielstwo w Moskwie, a do końca roku przejmie trzy inne firmy z branży.

"Naszym marzeniem jest, by cena przekroczyła 50 zł, jednak najpierw musimy udowodnić inwestorom, co jesteśmy warci" - powiedział na wtorkowej konferencji Andrzej Głowacki, prezes firmy i jej główny akcjonariusz.

Do obrotu giełdowego wprowadzonych zostało łącznie 1.120.000 akcji. Notowane są one na rynku wolnym w systemie notowań ciągłych.

Z emisji akcji DGA uzyskało ponad 15,5 mln zł.

"Ze środków z emisji chcemy w maju kosztem około 1 mln zł otworzyć przedstawicielstwo spółki w Moskwie, które sprzedawać tam będzie nasze produkty, a także będzie wspierać finansowanie polskich firm budowlanych działających na tamtym rynku" - powiedział PAP Głowacki.

"Rozważamy także uruchomienie przedstawicielstwa w Rumunii" - dodał.

Według wcześniejszych planów, od 1 mln do 4 mln zł uzyskanych z emisji DGA przeznaczy na przejęcia innych firm.

"Spodziewam się, że w tym roku możliwa będzie finalizacja przejęcia trzech podmiotów" - powiedział Głowacki.

W marcu DGA przeprowadziła publiczną emisję 560.000 akcji serii E. Zapisy zakończone zostały redukcją zleceń o około 96 proc. w transzy inwestorów indywidualnych i o 85 proc. w transzy inwestorów instytucjonalnych.

W wyniku emisji ponad 25 proc. akcji spółki trafiło do nowych akcjonariuszy.

Głównymi akcjonariuszami DGA są nadal menedżerowie spółki. Andrzej Głowacki, prezes spółki, który wcześniej miał 70 proc. głosów na WZA, po emisji ma 52 proc. akcji.

W pierwszym kwartale 2004 r., w porównaniu do analogicznego okresu 2003 r., zysk netto DGA wzrósł o 74 proc. do 1,076 mln zł.

Według wcześniejszych informacji DGA planuje, że zysk netto spółki w 2004 r. wzrośnie do 3,4 mln zł, a w do 2005 r. do 5,1 mln zł. W 2003 r. zysk netto tej poznańskiej spółki wyniósł 2,4 mln zł.

DGA zajmuje się doradztwem ekonomiczno-finansowym i w zarządzaniu. Doradztwo obejmuje także sferę usług związanych z akcesją Polski do Unii Europejskiej.

DGA to pierwsza spółka z branży doradczej na warszawskim parkiecie.

O 12.00 akcje spółki po wzroście o 13,8 proc. kosztowały 31,30 zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)