Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcje Medicalgorithmics warte 333 zł? Analitycy optymistami

0
Podziel się:

Analitycy prognozują, że w 2014 roku przychody Medicalgorithmics wyniosą 31 mln zł, a w przyszłym wzrosną do 63,7 mln zł.

Akcje Medicalgorithmics warte 333 zł? Analitycy optymistami
(monkeybusinessimages/iStockphoto)
bFgqKquZ

Analitycy Domu Maklerskiego Banku BPS w raporcie z 30 czerwca wydali rekomendację _ kupuj _ akcje Medicalgorithmics, z ceną docelową 333 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji Medicalgorithmics wynosił 270 zł, a w poniedziałek, 7 lipca, po 10.20, za jedną akcję spółki płacono 256 zł.

Analitycy DM Banku BPS uważają, że 2014 rok pokaże prawdziwy potencjał Medicalgorithmics jako spółki działającej globalnie.

bFgqKqvb

Wskazują, że produkt spółki zdobył uznanie na jednym z najważniejszych rynków telemedycznych światach - w Stanach Zjednoczonych. Potwierdza to podpisanie nowej umowy dystrybucyjnej, której minimalna wartość szacowana jest na ok. 182 mln zł w ciągu kolejnych 5 lat. Ponadto spółce udało się podpisać umowy w kolejnych krajach - Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Australii.

Drugim czynnikiem, który może wpłynąć na poprawę marż generowanych przez spółkę będzie implementacja nowej generacji urządzenia PocketECGIII.

_ - Uważamy, że nadchodzący zarówno 2014 i 2015 będą dla spółki czasem dynamicznej poprawy zarówno wyników sprzedażowych (nowe umowy), jak i dalszej poprawy rentowności prowadzonego biznesu (wprowadzenie PocketECGIII, wzrost skali prowadzonej działalności) _ - napisano w raporcie DM Banku BPS.

Analitycy prognozują, że w 2014 roku przychody Medicalgorithmics wyniosą 31 mln zł, a w przyszłym wzrosną do 63,7 mln zł. Zysk netto spółki w tym roku ma wynieść 19,2 mln zł, a w 2015 roku wzrośnie do 40,3 mln zł.

bFgqKqvh

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bFgqKqvC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)