Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akcje WSiP po 9 zł

0
Podziel się:

Ministerstwo Skarbu Państwa ustaliło cenę sprzedaży akcji Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych SA na 9 zł za sztukę. Jednocześnie resort skarbu zwiększył liczbę sprzedawanych w ofercie publicznej akcji z 25 do 85 proc. kapitału spółki

- poinformował WSiP w komunikacie.

Ustalona cena sprzedaży 26.562.500 akcji WSiP znajduje się blisko dolnej granicy przedziału cenowego, który wynosił 8,5 - 13,5 zł za jedną akcję.

MSP zdecydowało, że w transzy inwestorów instytucjonalnych zaoferowanych będzie 17.187.500 akcji, co stanowi 55 proc. kapitału spółki, a w transzy inwestorów indywidualnych 6.250.000 akcji, czyli 20 proc. kapitału zakładowego.

Pula dodatkowa akcji wyniesie 3.125.000 sztuk, co stanowi 10 proc. kapitału zakładowego WSiP.

Pozostałe 15 proc. akcji WSiP są to akcje pracownicze, które mogą trafić na warszawską giełdę po upływie dwóch lat od oferty.

Zwiększenie liczby akcji sprzedawanych w publicznej ofercie oznacza, że resort skarbu zrezygnował ze sprzedaży większościowego pakietu WSiP konsorcjum Advent International i CA IB PRE IPO Investment, z którym od pewnego czasu prowadził negocjacje.

Ustalona w wyniku przeprowadzonego procesu book-buildingu cena oznacza, że Skarb Państwa wycenił wartość WSiP na 281,5 mln zł.

Ostateczna cena sprzedaży jest niższa od znanych publicznie wycen akcji WSiP dokonywanych przez biura maklerskie.

DM Penetrator, prowadzący ofertę WSiP, wycenił akcje spółki na 10,46 - 12,82 zł za sztukę, a analitycy BDM PKO BP na 12,6 - 14,2 zł.

Zapisy na akcje WSiP w transzy inwestorów indywidualnych rozpoczną się 21 października i potrwają do 26 października, przy czym składający zapisy 21 i 22 października dostaną pięcioprocentowe dyskonto od ceny sprzedaży.

Zapisy na akcje w transzy inwestorów instytucjonalnych odbędą się 25 i 26 października.

Specjalna sesja giełdowa, na której nastąpi przydział akcji odbędzie się 28 października, natomiast planowany termin pierwszego notowania akcji spółki to 3 listopada.

Oferta publiczna WSiP, należącego w 100 proc. do Skarbu Państwa, zakłada wyłącznie sprzedaż istniejących akcji.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)