Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
06.03.2009 11:40

Akcjonariusze Biotonu zdecydują o kilku emisjach akcji

Oferta kierowana będzie do inwestorów wyłonionych w wyniku prowadzonych przez zarząd rozmów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Akcjonariusze Biotonu zdecydują 6 kwietnia m.in. o emisji do 300 mln akcji serii M i warunkowej emisji 483.206.610 akcji serii N dla wybranych inwestorów - podała spółka w projektach uchwał na NWZA.

Obecnie kapitał Biotonu dzieli się na ponad 3 mld akcji.

_ - Oferta objęcia akcji serii M oraz objęcia warrantów subskrypcyjnch uprawniających do objęcia akcji serii N kierowana będzie do inwestorów wyłonionych w wyniku prowadzonych przez zarząd rozmów _ - napisano.

_ - Zamiarem spółki, w odniesieniu do pozyskiwanego kapitału, jest finansowanie strategii dalszego rozwoju spółki w obszarze sprzedaży i dystrybucji insuliny i innych produktów na nowych rynkach, ze szczególnym uwzględnieniem rynków strategicznych dla spółki, które charakteryzują się największy potencjałem (Chiny, Indie, Rosja i Ukraina oraz kraje UE). Część środków uzyskanych z emisji spółka zamierza przeznaczyć na pokrycie kosztów restrukturyzacji operacji zagranicznych w celu poprawy rentowności. W najbliższych dniach zarząd spółki zamierza przedstawić inwestorom elementy nowej strategii spółki _ - dodano.

W porządku NWZA znalazły się również uchwały o warunkowym podniesieniu kapitału zakładowego w drodze emisji 39,6 mln akcji serii H, 122,4 mln akcji serii O i 6 mln akcji serii P i 10 mln akcji serii R.

_ - W porządku obrad walnego zgromadzenia znalazły się również uchwały w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału w drodze emisji akcji oraz emisji warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia akcji spółki. Celem powyższych uchwał jest przyznanie niektórym członkom zarządu spółki oraz niektórym kluczowym pracownikom spółki opcji menadżerskich uprawniających do objęcia akcji spółki. Powyższe opcje menadżerskie będą opcjami uzupełniającymi w stosunku do uchwalonego już programu motywacyjnego dla kadry kierowniczej spółki _ - napisano.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz