Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akcjonariusze PBG zdecydowali o emisji akcji

0
Podziel się

Zwyczajne walne zgromadzenie spółki budowlanej zdecydowało o podwyższeniu kapitału poprzez emisję do 865 tys. akcji serii G.

Akcjonariusze PBG zdecydowali o emisji akcji
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEiXdQgl

*Zwyczajne walne zgromadzenie spółki budowlanej PBG zdecydowało o podwyższeniu kapitału poprzez emisję do 865 tys. akcji serii G, wynika z treści uchwał przedstawionych przez spółkę. *

Wcześniej przedstawiciele spółki deklarowali, że będzie ona chciała pozyskać z emisji akcji lub obligacji ok. 200 mln zł.

_ - Akcje serii G zostaną zaoferowane do objęcia wyłącznie, wybranym przez zarząd, inwestorom kwalifikowanym. [...] Inwestorzy, do których zostanie skierowana oferta objęcia akcji serii G zostaną wybrani w oparciu o proces budowania księgi popytu w związku z ofertą publiczną akcji serii G (bookbuilding) _ - czytamy w uchwale.

bEiXdQgn

Book-building ma zostać przeprowadzony w przyszłym tygodniu i trwać prawdopodobnie od poniedziałku do środy, jak powiedział piątkowej _ Rzeczpospolitej _ Jacek Krzyżaniak, członek rady nadzorczej PBG (który w czwartek zrezygnował z tej funkcji ze względu na wybór do rady nadzorczej spółki Hydrobudowa Polska). Według niego, także w środę może zostać ogłoszona cena emisyjna.

ZWZ zdecydowało, że inwestorom będącym akcjonariuszami spółki według stanu na koniec dnia 4 czerwca 2009 roku, będzie przysługiwać preferencja w objęciu akcji serii G.

_ Preferencja w przydziale będzie polegać na tym, że za każde 16 akcji spółki, zapisanych na rachunku papierów wartościowych Inwestora na koniec dnia 4 czerwca 2009 r., inwestorowi będzie przysługiwać prawo do objęcia i przydziału 1 akcji serii G _ - czytamy.

Obecnie (wg stanu z 31 marca br., zgodnie z raportem za I kw. 2009 r.) kapitał spółki dzieli się na 13.430.000 szt. W piątek rano kurs wynosił 229,0 zł.

bEiXdQgt

Pod koniec maja Krzyżaniak poinformował w rozmowie z ISB, że spółka będzie chciała pozyskać z rynku ok. 200 mln zł.

Ze słów Krzyżaniaka wynikało, że zarząd spółki pierwotnie preferował pozyskanie środków poprzez emisję obligacji zamiennych, natomiast projekt uchwały o emisji zwykłej akcji został zgłoszony przez kilku inwestorów finansowych.

PBG podało wcześniej, że chce pozyskać środki m.in. na rozszerzanie działalności o nowe obszary oraz rozwinięcie jej na rynkach zagranicznych, głównie na Ukrainie. Środki mogą zostać przeznaczone na sfinansowanie nakładów inwestycyjnych związanych z udziałem w nowych projektach oraz rozważanymi przejęciami innych podmiotów posiadających kompetencje, referencje i potencjał wykonawczy w obszarach komplementarnych do obecnej działalności firmy, w szczególności w zakresie sektora energetycznego.

Jest prawdopodobne, że już w trzecim kwartale 2009 r. spółka będzie musiała zaangażować środki związane z planowanymi akwizycjami.

bEiXdQgu

PBG potrzebuje także znaczących środków na kapitał obrotowy związany z realizacją już zawartych kontraktów m. in. na budowę trzech stadionów oraz z rosnącymi kosztami finansowania zewnętrznego.

bEiXdQgO
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)