Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fundusze inwestycyjne
10.07.2014 12:40

Aktywa funduszy inwestycyjnych najwyższe w historii

Sprawdź, gdzie w czerwcu napłynęło najwięcej pieniędzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Aktywa netto zgromadzone w TFI wzrosły w czerwcu o 2,3 proc., czyli o 4,6 mld zł, do 202,7 mld zł - wynika z raportu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami oraz Analiz Online.

W czerwcu wartość aktywów netto zarządzanych przez krajowe fundusze inwestycyjne po raz pierwszy w historii przekroczyła granicę 200 mld zł.

_ - Przełamanie ważnej bariery 200 mld zł to w głównej mierze efekt wysokiego bilansu sprzedaży, który według szacunków Analiz Online wyniósł ok. 3,5 mld zł _ - napisano w raporcie.

Najwięcej nowych środków trafiło do funduszy aktywów niepublicznych, wynik zarządzania osiągnięty w czerwcu jest szacowany na ok. 1 mld zł.

Najwyższą dynamikę zgromadzonych środków zanotowały fundusze aktywów niepublicznych (9,4 proc.) oraz fundusze rynku surowców (4,4 proc).

Po raz kolejny wysoką dynamikę aktywów odnotowały fundusze dłużne i w minionym miesiącu środki zgromadzone w tym segmencie rynku wzrosły o 3,1 proc., do 37,5 mld zł.

_ - Za ten przyrost w głównej mierze odpowiadało wysokie saldo wpłat i wypłat. Wpływ na wzrost miał także wynik zarządzania będący efektem bardzo dobrej koniunktury na rynku długu _ - napisano w raporcie.

Po raz pierwszy od dwóch miesięcy spadły aktywa funduszy akcyjnych. Wartość środków zgromadzonych w tym segmencie rynku obniżyła się o 0,2 mld zł (0,6 proc.) do 30,2 mld zł.

_ - Spadek wartości aktywów odnotowały przede wszystkim rozwiązania, których zarządzający inwestują na GPW. Wynikało to ze słabej koniunktury na polskim rynku akcji. Wzrost warszawskich indeksów blokowały zarówno czynniki zewnętrze (słabsze dane makro, konflikt w Iraku), jak i wewnętrzne _ - napisano w raporcie.

Tagi: fundusze inwestycyjne, fundusze inwestycjne, fundusze, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz