Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Aktywa z Polski pod presją. Sprawdź, co się dzieje

0
Podziel się:

Zaostrzająca się sytuacja na Ukrainie ciąży polskim aktywom, a zaognienie sytuacji na Krymie może doprowadzić do dalszych spadków.

Aktywa z Polski pod presją. Sprawdź, co się dzieje
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

W związku z zajęciem przez nieznanych sprawców siedziby rządu i parlamentu Autonomicznej Republiki Krymu w stan gotowości postawiono wojska wewnętrzne i milicję MSW Ukrainy.

Złe informacje napływają również z Turcji, gdzie w internecie pojawiło się w środę kolejne nagranie rzekomej rozmowy premiera Turcji Recepa Tayyipa Erdogana z synem. Szef rządu miał nakłaniać go, by nie przyjmował pieniędzy oferowanych mu w ramach transakcji handlowej, lecz by domagał się wyższej sumy.

_ - Dziś o losach złotego znów decydować będzie sentyment wobec państw EM. Jego pogorszenie (np. w wyniku zaostrzenia sytuacji na Krymie, na co wskazują pierwsze poranne informacje) może sprowokować dalsze osłabienie złotego i przełamanie kluczowego obecnie poziomu 4,1850 _ - napisali analitycy BRE Banku w porannym komentarzu.

- _ Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od ustanowienia najwyższego od tygodnia poziomu 4,1840 PLN za EUR. Obserwowane osłabienie złotego motywowane jest między innymi czynnikami technicznymi, po tym jak wskaźnik RSI stworzył dywergencję z notowaniami kursu EUR/PLN, a oscylator MACD wygenerował sygnał kupna euro. Kalendarium czwartkowych wydarzeń to przede wszystkim publikacja danych o zamówieniach na dobra trwałego użytku w Stanach Zjednoczonych i wystąpienie prezes Fed przed Komisją Bankową Senatu USA. Wypowiedzi J.Yellen będą dla rynku istotne w kontekście wpływu surowej zimy na ostatnie słabsze dane z amerykańskiej gospodarki oraz przyszłości programu QE3 _ - dodają analitycy Banku Millennium.

W USA o 14.30 zostanie podana informacja o zamówieniach na dobra trwałe w styczniu oraz liczba zarejestrowanych nowych bezrobotnych w tygodniu zakończonym 15 lutego. Z kolei o 16.00 wystąpienie w Senacie będzie miała prezes Fed Janet Yellen.

DŁUG CZEKA NA PODAŻ

_ - Na bazowych rynkach długu nastąpiło wczoraj umocnienie, ale krajowe obligacje na długim końcu krzywej delikatnie straciły ze względu na obniżeniu apetytu na ryzyko po doniesieniach z Krymu. Dziś krajowe obligacje nadal będą pod wpływem globalnych trendów, ale zmienność może być ograniczana przez oczekiwanie na jutrzejszą informację o podaży papierów skarbowych w marcu oraz ważne dane w kraju i na świecie _ - napisali analitycy Nordea Banku.

W piątek MF ogłosi podaż na marzec. Wcześniej przedstawiciele resortu zapewniali, że oferta nie będzie odbiegać od planu kwartalnego, czyli jedna aukcja zwykła i jedna zamiany.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)