Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Allied Irish Banks zarobił, choć mniej niż planował

0
Podziel się:

Największy bank w Irlandii zanotował spadek zysku o 61 procent.

Allied Irish Banks zarobił, choć mniej niż planował
(PAP/EPA)
bEDsEzOt

Allied Irish Banks, największy bank w Irlandii pod względem wartości rynkowej, zanotował w ubiegłym roku spadek zysku o 61 proc., po przeznaczeniu przez bank 1,8 mld euro na pokrycie strat kredytowych.

Zysk netto banku spadł w 2008 r. do 767 mln euro, czyli 82 centów na akcję, z 1,95 mld euro, czyli 2,18 euro na akcję, rok wcześniej - podał w poniedziałek w komunikacie bank z Dublina. Wynik okazał się gorszy od prognoz analityków, którzy spodziewali się zysku na poziomie 879 mln euro. Bank przeznaczył w 2008 r. na _ trudne _ kredyty 1,8 mld euro wobec 106 mln euro w 2007 r.

AIB podał, że z powodu spadku w irlandzkiej gospodarce mogą być możliwe większe straty na kredytach. W poniedziałek akcje AIB zyskały na giełdzie w Dublinie 14 proc. W całym ubiegłym roku walory spadły o 97 proc.

bEDsEzOv

CFO AIB John O'Donnell podał, że bank nie ma planów sprzedaży pakietu 70 proc. Banku Zachodniego WBK SA i 24 proc. amerykańskiego M&T Bank Corp. Dodał, że wsparcie finansowe od rządu Irlandii wystarczy, aby pokryć straty, jakie mogą się pojawić. AIB i Bank of Ireland zaakceptowały pomoc rządu w wysokości 3,5 mld euro.

bEDsEzOW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)