Notowania

alumetal
17.07.2014 12:22

Alumetal liczy na pozyskanie 30-35 milionów z UE

Spółka zapowiada, że w trzecim kwartale kupi grunty pod budowę zakładu na Węgrzech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domin_domin/iStockphoto)

Alumetal zapowiada, że w trzecim kwartale kupi grunty pod budowę zakładu na Węgrzech. Inwestycja w nową fabrykę, szacowana na 135 mln zł, będzie finansowana ze środków własnych i programów unijnych. Spółka liczy, że z Unii pozyska na ten cel 30-35 mln złotych.

_ - Grunty zakupimy w trzecim kwartale _ - powiedział dziennikarzom podczas uroczystości debiutu spółki na warszawskiej giełdzie Szymon Adamczyk, prezes Alumetalu. W wyniku inwestycji moce produkcyjne firmy wzrosną do 210 tys. ton rocznie ze 165 tys. w tym roku.

_ - Będziemy finansować projekt ze środków własnych, liczymy też na pieniądze z Unii _ - powiedział._ - Szacujemy, że z programów unijnych pozyskamy 30-35 mln zł _ - dodał.

Prezes podtrzymał, że spółka nie jest obecnie zainteresowana emisją akcji._ - Z własnych środków jesteśmy w stanie realizować inwestycje i wypłacać dywidendę _ - powiedział.

Polityka dywidendowa Alumetalu zakłada przeznaczanie na dywidendę ok. 50 proc. skonsolidowanego zysku netto.

Adamczyk poinformował, że wyniki spółki po pierwszyn półroczu są wyższe niż rok wcześniej._ - Wzrost to efekt poprawy otoczenia w branży. Widoczne jest odbicie na rynku motoryzacyjnym, co przekłada się na nasze wyniki. Również w kolejnych miesiącach spodziewamy się dobrej koniunktury _ - powiedział.

Przemysł motoryzacyjny jest głównym odbiorcą produktów Alumetalu wytwarzającego stopy aluminiowe. Raport za pierwsze półrocze będzie publikowany pod koniec sierpnia. W czwartek spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Około 11.10 kurs spada o 0,3 proc. do 34,9 zł.

W niedawnej ofercie Alumetal przydzielił wszystkie akcje sprzedawane przez luksemburską spółkę kontrolowaną przez fundusz Abris (8.376.500 sztuk). Do instytucji trafiło 7.538.850 papierów, a do inwestorów indywidualnych 837.650 sztuk. Cena sprzedaży wyniosła 35 zł za akcję. Papiery firmy kupił m.in. Aviva OFE Aviva BZ WBK (9,99 proc. akcji) i ING PTE (7,57 proc. akcji).

W minionym roku firma wypracowała 1,01 mld zł przychodów, 54 mln zł zysku EBITDA oraz zysk netto w wysokości 35,8 mln zł. Rok wcześniej było to odpowiednio 844,6 mln zł przychodów, 52,9 mln zł EBITDA oraz 34,5 mln zł zysku netto.

Tagi: alumetal, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz