Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

AmerBrokers obniżył rekomendację dla PGF

0
Podziel się

Analitycy AmerBrokers, w raporcie z 28 czerwca, obniżyli rekomendację dla Polskiej Grupy Farmaceutycznej do "trzymaj" z "kupuj", wyceniając jedną akcję na 51,79 zł.

AmerBrokers obniżył rekomendację dla PGF
(BrittanyC:::HaloPhotograp hy/CC/Flickr)
bDzksuaJ

Analitycy AmerBrokers, w raporcie z 28 czerwca, obniżyli rekomendację dla Polskiej Grupy Farmaceutycznej do _ trzymaj _ z _ kupuj _, wyceniając jedną akcję na 51,79 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 47,90 zł. W czwartek o godz. 14:00 jedna akcja spółki wyceniana była na 49,50 zł.

_ - Czynnik, który w 2012 roku będzie wpływał na wyniki PGF to zmiana prawa farmaceutycznego. Wejście w życie nowych przepisów (głównie dotyczących sprzedaży leków refundowanych) może spowodować przejściowe wahania zarówno po stronie przychodów, jak i wyników. Jednakże, w przypadku Grupy sprzedaż leków refundowanych stanowi ok. 1/3 całości przychodów i według nas nie powinno to istotnie wpłynąć na zmianę wyników _ - napisano w raporcie.

bDzksuaL

_ - Nasze założenia dotyczące tempa przychodów oraz marż zostały przyjęte na tym samym poziomie co w analizie z listopada 2010 roku. Zmiana, która wpłynęła na obniżenie wyceny metodą DCF, dotyczyła stopy wolnej od ryzyka _ - dodano.

Analitycy prognozują, że PGF osiągnie w 2011 roku 6,2 mld zł przychodów, 75,6 mln zł zysku netto i 122,5 mln zł EBIT. Prognoza na 2012 rok zakłada 6,6 mld zł przychodów, 81,8 mln zł zysku netto i 124,9 mln zł EBIT.

bDzksuaR
bDzksubm
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)