Notowania

tim
24.04.2009 10:45

Amerbrokers obniżył rekomendację dla spółki TIM

Analitycy Domu Maklerskiego Amerbrokers w raporcie z 16 kwietnia, obniżyli rekomendację dla akcji TIM do neutralnie z trzymaj.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Analitycy Domu Maklerskiego Amerbrokers w raporcie z 16 kwietnia, obniżyli rekomendację dla akcji TIM do _ neutralnie _ z _ trzymaj _.

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji 7,80 zł. W piątek do godziny 9.53 nie handlowano jeszcze akcjami spółki, a w czwartek na zamknięciu warszawskiej giełdy za akcję spółki płacono 7,85 zł.

_ Od dnia wydania rekomendacji +Kupuj+ w dniu 25.02.2009 roku, kurs spółki wzrósł o 69,6 proc. Natomiast w dniu 10.03.2009 roku przy kursie 5,65 zł została zmieniona rekomendacja z +Kupuj+ na +Trzymaj+ i od tego czasu kurs Spółki wzrósł o 38,1 proc. _ - napisali analitycy w raporcie.

_ W związku z powyższym i z powodu znacznego przekroczenia przez kurs TIM ceny docelowej określonej przy wydaniu rekomendacji +Kupuj+ (5,60 zł), obniżamy rekomendację do +Neutralnie+ _ - dodali.

Dodatkowym czynnikiem, który miał wpływ na zmianę zalecenia inwestycyjnego jest sytuacja techniczna waloru.

_ Na czwartkowej sesji na akcjach spółki została utworzona bardzo negatywna świeca o długim czarnym korpusie. Ponieważ znajduje się ona w pobliżu bardzo silnych technicznych oporów (pierwszy to linia długoterminowego trendu spadkowego, trwającego od połowy 2007 roku, która znajduje się na poziomie około 8,7 zł; drugi to górne ograniczenie konsolidacji z listopada 2008 roku na poziomie 8,11 zł), uważamy że istnieje spore ryzyko poważniejszej korekty spadkowej na akcjach TIM _ - podali analitycy Amerbrokers.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: tim, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz