Notowania

eat
04.01.2008 09:36

AmRest poprowadzi kawiarnie Starbucks

AmRest Coffee Kft, spółka zależna notowanej na warszawskiej giełdzie holenderskiej spółki AmRest Holdings NV, podpisała umowę dotyczącą prowadzenia kawiarni sieci Starbucks na Węgrzech

Podziel się
Dodaj komentarz

*AmRest Coffee Kft, spółka zależna notowanej na warszawskiej giełdzie holenderskiej spółki AmRest Holdings NV, podpisała umowę dotyczącą prowadzenia kawiarni sieci Starbucks na Węgrzech z firmami Starbucks Coffee EMEA BV i Starbucks Manufacturing EMEA BV. *

"Umowy zostały zawarte na okres do 31 maja 2022, z możliwością ich przedłużenia na okres dodatkowych 5 lat, po spełnieniu określonych warunków. AmRest Coffee Kft będzie jedynym podmiotem uprawionymi do rozwijania i prowadzania kawiarni Starbucks na Węgrzech w okresie obowiązywania Umów, z brakiem prawa wyłączności do niektórych instytucjonalnych lokalizacji" - poinformowała spółka.

AmRest Coffee Kft wniesie opłatę w wysokości 275 tys. USD za świadczenie usług jako początkowe wsparcie operacyjnego w odniesieniu do Węgier. Początkowa opłata franczyzowa wyniesie 25 tys. USD za każdą otwartą kawiarnię Starbucks, zaś stała opłata licencyjna będzie równa 6% przychodów ze sprzedaży każdej kawiarni. Ponadto uiszczana ma być lokalna opłata marketingowa, której wysokość będzie ustalana corocznie między stronami, podano także.

AmRest Coffee Kft jest spółką joint venture utworzoną przez American Restaurants Sp. z o.o. (AmRest Polska), spółkę zależną AmRest, oraz Starbucks Coffee International, Inc. (82% AmRest Polska i 18% Starbucks Coffee International).

W maju 2007 roku AmRest Polska podpisała umowy joint-venture z firmą Starbucks Coffee International dotyczące współpracy w zakresie rozwoju i prowadzenia kawiarni Starbucks w Polsce, Czechach i na Węgrzech. Strony postanowiły wówczas utworzyć trzy osobne spółki joint venture w każdym z 3 krajów terytorium. AmRest Polska obejmie 82% a Starbucks 18% w kapitale zakładowym spółek joint venture.

W listopadzie AmRest, największy operator restauracji typu quick service i casual dinning w Europie Środkowo-Wschodniej, otworzył pierwszą restaurację KFC w Bułgarii. Obecnie grupa prowadzi restauracje w sześciu krajach - w Polsce, w Czechach, na Węgrzech, w Rosji, w Serbii oraz w Bułgarii.

Narastająco w I-III kw. 2007 roku grupa AmRest Holdings miała 40,58 mln zł zysku wobec 28,44 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 601,73 mln zł wobec 447,33 mln zł.

Tagi: eat, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz