Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AmRest zadowolony z przebiegu zapisów i book-buildingu

0
Podziel się:

Przedstawiciele AmRestu, który do środy prowadzi budowanie księgi popyt na 7 mln akcji oraz zapisy na 1.618.000 akcji w transzy detalicznej, są zadowoleni z przebiegu obu tych procesów.

"Pomimo wczorajszych wydarzeń na rynkach kapitałowych mamy bardzo pozytywny odzew ze strony inwestorów, w tym szczególności ze strony inwestorów instytucjonalnych" - powiedział PAP Jarosław Deryło wicedyrektor CA IB Financial Advisers, oferującego akcje.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych spotkań z inwestorami instytucjonalnymi zarówno w Polsce, jak i za granicą. Inwestorzy bardzo pozytywnie odbierają przewidywalność przyrostu sprzedaży AmRest, która wynika z bardzo silnych marek KFC i Pizza Hut. Pozytywnie oceniają również nasz model biznesowy, dzięki któremu 20 proc. sprzedaży każdej nowej restauracji przekłada się bezpośrednio na zysk operacyjny" - dodał Henry McGovern prezes spółki.

Przedział cenowy akcji AmRest Holdings, który prowadzi w Polsce i w Czechach sieć restauracji Pizza Hut i KFC został ustalony na 21-28 zł.

W ramach oferty publicznej spółka oferuje do 3,8 mln akcji nowej emisji oraz maksymalnie 4.818.000 akcji istniejących.

AmRest planuje zadebiutować na GPW na przełomie kwietnia i maja.

Spółka, która ma 157 placówek w Polsce i Czechach, zamierza otworzyć w 2005 roku w Polsce 7-10 nowych restauracji KFC i 2-3 restauracje Pizza Hut oraz 7-10 restauracji KFC w Czechach.

W 2004 roku AmRest Holdings miał 12 mln zł zysku netto i 463,2 mln zł przychodów.

AmRest jest franczyzobiorcą marek KFC i Pizza Hut w Polsce i Czechach. Franczyzodawcą jest notowana na nowojorskiej giełdzie spółka Yum, która była do niedawna akcjonariuszem AmRestu.

Obecnie 100 proc. akcji AmRest należy do amerykańskiego International Restaurant Investments, która jest kontrolowana w całości przez należącą do osób fizycznych spółkę ARC.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)