Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Analitycy: Akcje JSW w WIG20 już we wrześniu

0
Podziel się:

Jastrzębska Spółka Węglowa we wrześniu wejdzie w skład indeksu WIG20, oceniają analitycy. Według nich, zastąpi CEZ lub PBG.

Analitycy: Akcje JSW w WIG20 już we wrześniu
(JSW/materiały prasowe)

_ - JSW powinno wejść w skład indeksu WIG20 z wagą na poziomie 3,1 proc., co dałoby jej dziesiąte miejsce wśród jego członków. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem do wykluczenia z indeksu jest, w naszej opinii CEZ _ - oceniają analitycy UniCredit. Zaznaczają jednak, że różnica między pozycją CEZ i PBG jest niewielka.

Podobnego zdania są analitycy DM BZ WBK. Ich zdaniem, o tym, czy to CEZ opuści indeks blue-chipów zależy od tego, ile jego akcji zostanie uwzględnionych w rankingu giełdy. Obecnie WIG20 uwzględnia 19,51 mln akcji czeskiej firmy, ale już bardziej aktualny WIG tylko 14,44 mln.

Zmiany w WIG20 nastąpią w połowie września, a decyzje o ewentualnych zmianach GPW powinna podać w drugim tygodniu sierpnia. Analitycy UniCredit spodziewają się, że w WIG20, po rewizji, wzrośnie nieco waga akcji PKO BP. Zgadzają się z tym analitycy BZ WBK.

Według nich, z mWIG40 wypadnie NFI Empik Media & Fashion, który może zostać zastąpiony przez Kredyt Bank. Przypominają też, że jeśli CEZ wypadnie z WIG20 to, z powodów regulacji GPW, nie wejdzie do indeksu średnich spółek. Jeśli spadnie PBG, to w mWIG40 może zastąpić spółkę PKM Duda, oceniają analitycy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t138890.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/akcje;jsw;w;prestizowym;indeksie;juz;od;lipca,206,0,868046.html) Akcje JSW w prestiżowym indeksie już od lipca Jastrzębska Spółka Węglowa wejdzie do indeksu MSCI z dniem 20 lipca. Najwcześniej jesienią zasili skład WIG20.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t138890.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/dm;bh;i;dm;pko;bp;zakonczyly;stabilizowanie;kursu;akcji;jsw,22,0,882966.html) To koniec. Nie będą już kupować akcji JSW DM Banku Handlowego oraz DM PKO BP zakończyły transakcje kupna akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej w ramach podjętych działań stabilizacyjnych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)