Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Analitycy docenili chemicznego giganta z GPW

0
Podziel się

Analitycy z Domu Inwestycyjnego BRE Bank podwyższyli rekomendację dla akcji spółki Ciech i wyznaczyli cenę docelową walorów spółki na 30,2 zł za sztukę

Analitycy docenili chemicznego giganta z GPW
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEiNgTWZ

Analitycy z Domu Inwestycyjnego BRE Bank podwyższyli do _ kupuj _ z _ trzymaj _ rekomendację dla akcji spółki Ciech i wyznaczyli cenę docelową walorów spółki na 30,2 zł za sztukę, wynika z odtajnionego raportu z 16 kwietnia.

W dniu wydania raportu cena akcji Ciech wynosiła 23,55 zł, a w czwartek po godzinie 11:20 akcja kosztowała 30,84 zł po wzroście o 6,34%.

_ - Akcje polskich spółek chemicznych zanotowały w ostatnich tygodniach dynamiczne wzrosty notowań, które w niektórych przypadkach licząc od lokalnych minimów z początku roku sięgnęły nawet 70-90%. Ciech, mimo iż też zanotował wzrost kursu, odchylił się pod tym względem negatywnie od średniej branżowej. W naszej opinii, nie jest to uzasadnione, gdyż obok ZAP, Ciech wydaje się jedyną spółką, w przypadku której najbliższe kwartały mogą przynieść wsparcie dla kursu w postaci pozytywnych zaskoczeń na wynikach finansowych - czytamy w raporcie. _

bEiNgTXb

DI BRE oczekuje, że na koniec 2009 roku spółka zanotuje 106 mln zł zysku netto przy przychodach na poziomie 3.760 mln zł, wobec odpowiednio 69 mln zł i 3.792 mln zł w 2008 roku.

Analitycy przewidują, że w 2010 roku zysk netto wyniesie 118 mln zł, a przychody 3.837 mln zł.

bEiNgTXC
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)