Notowania

mil
10.08.2011 10:35

Analitycy lepiej oceniają akcje Pekao SA

Millennium DM podwyższył rekomendację dla Pekao SA do neutralnie z redukuj, ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 149,1 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Millennium DM w raporcie z 3 sierpnia podwyższył rekomendację dla Pekao SA do _ neutralnie _ z _ redukuj _, ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 149,1 zł. Raport wydano przy cenie 155 zł. W środę o 9.03 kurs spółki wyniósł 140,9 zł.

_ Wyniki Pekao były lepsze niż oczekiwania. Szczególnie warto zwrócić uwagę na wzrost dochodów, których poziom był najwyższy od 2 lat, przy dobrej kontroli kosztów. W dalszym ciągu nie widać jednak wzrostu rocznych statystyk wolumenów kredytów, choć przyrost w samym II kwartale może być zapowiedzią zmian (szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę dobrą koniunkturę na rynku pożyczek dla firm - tradycyjnych klientów Pekao) _ - napisano w raporcie.

_ W banku nie obserwujemy przyrostu wolumenów depozytów, jednak biorąc pod uwagę stosunkowo niski wskaźnik kredyty/depozyty (87 proc.) strategia banku w tym segmencie (powstrzymanie się od walki cenowej o lokaty) jest zrozumiała _ - oceniają analitycy.

* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: mil, peo, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz