Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Analitycy mocno tną rekomendację dla KGHM. Zalecają...

0
Podziel się:

DM BDM, w raporcie z 28 sierpnia, obniżył rekomendację KGHM do redukuj z akumuluj, a cenę docelową jednej akcji spółki zmniejszył do 110,4 zł ze 163,8 zł wcześniej.

Analitycy mocno tną rekomendację dla KGHM. Zalecają...
(Jacek Waszkiewicz/Reporter)
bEDFtcEl

DM BDM, w raporcie z 28 sierpnia, obniżył rekomendację KGHM do _ redukuj _ z _ akumuluj _, a cenę docelową jednej akcji spółki zmniejszył do 110,4 zł ze 163,8 zł wcześniej.

Raport wydano przy kursie 124 zł, a w czwartek na zamknięciu sesji akcja miedziowego koncernu kosztowała 123,6 złotego.

_ - Zdecydowaliśmy się zrewidować nasze założenia dotyczące cen metali na II poł. 2013 oraz 2014 rok. W następstwie istotnie spada strumień prognozowanej EBITDA w KGHM, co implikuje obecnie przyszłoroczne EV/EBITDA=5,7x. Jest to więcej niż średni historyczny handel walorami KGHM oraz powyżej rynkowego konsensusu dla światowych koncernów górnictwa miedzi _ - napisali analitycy w raporcie.

bEDFtcEn

Oceniają że, po rezultatach I półrocza oraz przy ich założeniach cenowych, KGHM nie zrealizuje swojej prognozy wyników na 2013 rok.

_ - W efekcie spodziewamy się korekty prognoz w III kwartale 2013 r. Oczekujemy całorocznej EBITDA równej 4,9 mld zł vs. 5,3 mld zł w prognozie zarządu _ - poinformowali.

bEDFtcEO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)