Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Analitycy nie wierzą w Monnari

0
Podziel się

Analitycy Erste Banku wznowili wydawanie rekomendacji dla spółki odzieżowej Monnari od zalecenia sprzedaj. Zwracają uwagę na groźbę niewypłacalności spółki.

Analitycy nie wierzą w Monnari
(PAP/EPA)
bEhHPFFN

Analitycy Erste Banku, w raporcie z 9 marca, wznowili wydawanie rekomendacji dla spółki odzieżowej Monnari od zalecenia _ sprzedaj _, ustalając cenę docelową jednej akcji spółki na poziomie 1 zł. Zwracają uwagę na groźbę niewypłacalności spółki.

Rekomendacja została wydana przy cenie 1,59 zł. We wtorek o 9.12 za jedną akcje spółki płacono 1,72 zł.

Magdalena Jagodzińska, analityk Erste prognozuje, że w 2009 roku Monnari zanotuje 14,9 mln zł straty netto.

bEhHPFFP

_ - Monnari doświadczyło dramatycznego spadku przychodów: w okresie styczeń-luty '09, sprzedaż like-for-like spadła do -20 proc. (z 18 proc. w '08). Silna dźwignia operacyjna spowoduje jeszcze silniejszy spadek zysków spółki. Spodziewamy się w 2009 roku prawie 15 mln zł straty netto, dodatkowo obciążonej odpisami w wysokości 8 mln zł spowodowanej bankructwem Moltona _ - napisano w raporcie.

W opinii analityk, największym czynnikiem ryzyka jest wysokie zadłużenie spółki. Na koniec 2008 roku dług netto wzrósł do 77 mln zł z 10 mln zł na koniec 2007 roku (wskaźnik dług netto/EBITDa na poziomie 7,5x).

_ Taki lewar może stanowić znaczące zagrożenie dla płynności spółki _ - napisała analityk w raporcie, dodając, że w tym roku wskaźnik zadłużenie netto/EBITDA może wzrosnąć do niebezpiecznego poziomu 9,7x.

_ - W świetle dużego lewarowania i groźby niewypłacalności, jakakolwiek inwestycja w Monnari jest w tej chwili, w naszej opinii, zbyt ryzykowna _ - napisano w raporcie Erste.

bEhHPFFV
bEhHPFGq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)