Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Analitycy obcięli rekomendację dla Bogdanki. Zalecają...

0
Podziel się:

Analitycy DM BDM, w raporcie z 11 września, obniżyli rekomendację dla akcji Bogdanki do "trzymaj" z "akumuluj", obniżając jednocześnie cenę docelową jej akcji do 115,5 zł ze 121,5 zł wcześniej.

Analitycy obcięli rekomendację dla Bogdanki. Zalecają...
(bogdanka.eu/Materiały prasowe)

Analitycy DM BDM, w raporcie z 11 września, obniżyli rekomendację dla akcji Bogdanki do _ trzymaj _ z _ akumuluj _, obniżając jednocześnie cenę docelową jej akcji do 115,5 zł ze 121,5 zł wcześniej.

Analitycy poinformowali, że wyniki Bogdanki w drugim kwartale 2012 r. były zadowalające. Oczekują, że kolejny kwartał tego roku również będzie dla spółki pomyślny. Analitycy prognozują dla Bogdanki na trzeci kwartał 513 mln zł przychodów (wzrost o 80,8 proc. rdr) oraz 99 mln zł EBIT (wzrost o 216,5 proc. rdr).

_ - Uważamy, że ze względu na wyższy wolumen produkcji oraz niski net cash cost także w kolejnych latach Bogdanka zaoferuje wysoką dynamikę wzrostu zysków _ - napisano w raporcie. Z drugiej strony, analitycy zwrócili uwagę na pogarszająca się sytuację na rynku węgla energetycznego, zarówno w Polsce, jak i na świecie.

_ - Bogdanka ze swoimi głównymi klientami zawiera umowy długoterminowe, z coroczną negocjacją cen. W naszej ocenie chcąc realizować założony wolumen dostaw spółka odczuje istotną presję na jednostkową cenę oferowanego surowca _ - podano w komunikacie. Na czwartkowym zamknięciu notowań kurs akcji Bogdanki wyniósł 122 złote.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)