Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Analitycy obniżają wycenę akcji Kopeksu

0
Podziel się:

Dom Maklerski BDM, w raporcie z 8 maja, obniżył cenę docelową dla akcji Kopeksu do 20,5 zł z 25,3 zł, podtrzymując jednocześnie zalecenie akumuluj.

Analitycy obniżają wycenę akcji Kopeksu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUkTpxh

Dom Maklerski BDM, w raporcie z 8 maja, obniżył cenę docelową dla akcji Kopeksu do 20,5 zł z 25,3 zł, podtrzymując jednocześnie zalecenie _ akumuluj _.

Raport został wydany przy cenie 19,4 zł, a w poniedziałek około 9.40 kurs akcji spółki wyniósł 18,00 zł.

_ Przekazane przez Kopex informacje o słabszych wynikach działalności Kopex Waratah, spółek w Serbii oraz przegranym sporze sądowym z Famurem przyczyniły się do istotnej przeceny notowań akcji spółki.(...) W naszej ocenie w krótkim terminie komunikaty Kopexu będą negatywnie wpływać na postrzeganie spółki oraz ograniczą sentyment inwestycyjny do walorów producenta maszyn _ - napisano w raporcie.

bEUkTpxj

_ Zwracamy również uwagę na dwa kolejne istotne aspekty: i) ryzyko przegrania pozostałych dwóch sporów sądowych z Famurem, których rozstrzygnięcia oczekujemy w najbliższych trzech kwartałach (brak zawiązanych rezerw) oraz ii) ryzyka w postaci wysokiej wartości firmy jednostek podporządkowanych w bilansie (1,25 mld PLN) _ - dodano.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEUkTpxK
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)