Notowania

gro
09.08.2012 18:05

Analitycy ostro tną wycenę akcji TVN

Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 3 sierpnia obniżyli rekomendację dla TVN z akumuluj do redukuj, a cenę docelową akcji spółki zmniejszyli do 6,80 zł z 10,20 zł poprzednio.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 3 sierpnia obniżyli rekomendację dla TVN z _ akumuluj _ do _ redukuj _, a cenę docelową akcji spółki zmniejszyli do 6,80 zł z 10,20 zł poprzednio.

W dniu wydania raportu kurs akcji TVN wynosił 7,65 zł, a w czwartek, po publikacji przez spółkę wyników za drugi kwartał, tracił pod koniec dnia ponad 6 proc., do 7,92 zł.

Analitycy DI BRE Banku przypominają, że w ostatnich miesiącach TVN podpisał umowę sprzedaży 75 proc. Grupy Onet po cenie implikującej wycenę całości aktywów na poziomie 1275 mln zł.

_ Transakcję odbieramy pozytywnie, gdyż uzyskana ze sprzedaży kwota przekracza szacowaną przez nas wartość wewnętrzną portalu z uwzględnieniem synergii generowanych na pograniczu z telewizją (około 1100 mln zł według naszych szacunków), a ponadto pozwoli TVN na istotne zmniejszenie zadłużenia netto Grupy, które przyjmowało w ubiegłym roku ryzykowny poziom 2,7 mld zł _ - napisano w raporcie.

Z drugiej strony spowolnienie na rynku reklamowym obserwowane od początku roku, a także słabnąca pozycja Grupy TVN w segmencie telewizyjnym, gdzie coraz większą rolę zaczynają odgrywać małe stacje tematyczne negatywnie oddziałują na dynamikę wpływów reklamowych TVN oraz generują silna presję na marże.

_ Oczekujemy, że najbliższe lata będą stały pod znakiem dalszego wzrostu udziału małych stacji telewizyjnych w całości wydatków na reklamę telewizyjną, na co wpływ będzie miał dalszy rozwój naziemnej telewizji cyfrowej i płatnej telewizji, a także redukcja różnicy pomiędzy udziałem w rynku reklamowym i udziałem w oglądalności jakie osiągają te stacje. Dodatkowo wyłączenie nadajników naziemnych i zwolnienie kolejnych częstotliwości może przyciągnąć na polski rynek międzynarodowe koncerny telewizyjne, co dodatkowo zaostrzyłoby konkurencję w segmencie _ - napisano w raporcie DI BRE Banku.

Tagi: gro, tvn, bre, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz