Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bank handlowy
13.02.2012 13:49

Analitycy podnieśli wycenę Banku Handlowego

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 7 lutego, podnieśli cenę docelową dla Banku Handlowego do 77,4 zł z 71,4 zł wcześniej. Podtrzymali jednocześnie zalecenie "neutralnie" dla spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*Analitycy Millennium DM, w raporcie z 7 lutego, podnieśli cenę docelową dla Banku Handlowego do 77,4 zł z 71,4 zł wcześniej. Podtrzymali jednocześnie zalecenie _ neutralnie _ dla spółki. Raport wydano przy cenie 75,6 zł. *

Zdaniem analityków Millennium DM wyniki banku w IV kwartale 2011 r. pozytywnie zaskoczyły rynek, są jednak w dużej mierze spowodowane znacznie niższymi niż oczekiwania rezerwami oraz zwrotem podatku w wysokości 17 mln złotych.

_ - Wyniki Banku Handlowego były lepsze niż w poprzednich kwartałach, po części był to jednak skutek znacznie niższych odpisów na rezerwy oraz zwrotu podatku. Pozytywnie należy ocenić dwucyfrowy wzrost wolumenów kredytów oraz utrzymanie kosztów pod kontrolą. Z drugiej strony wzrost dochodów w banku w dalszym ciągu pozostaje niski, szczególnie negatywnie prezentuje się dwucyfrowy spadek dochodów z tytułu prowizji _ - napisano w raporcie.
_ _

_ - Niskie odpisy nie są naszym zdaniem niepokojące - są one pochodną utworzenia wysokich rezerw w 2010, dodatkowo bank może się pochwalić jednym z wyższych współczynników pokrycia kredytów NLP rezerwami. Zwiększają one jednak prawdopodobieństwo, że w 2012 możemy mieć do czynienia z wyższym niż średnia wzrostem odpisów _ - dodano.

Analitycy oceniają, że wadą banku jest niski wzrost wyników operacyjnych. Dobra kontrola kosztów idzie w parze z niższymi niż średnia sektora przyrostami dochodów.

Sam porównuj na wykresach kursy indeksów i spółek Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: bank handlowy, bhw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz