Notowania

opt
21.06.2011 14:43

Analitycy podwyższyli rekomendację dla akcji Optimus

DM BZ WBK, w raporcie 20 czerwca, podwyższyli rekomendację Optimusa do trzymaj ze sprzedaj poprzednio. Cena docelowa akcji spółki została podwyższona do 7,7 zł z 7,6 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amaxim/Dreamstime)

DM BZ WBK, w raporcie 20 czerwca, podwyższyli rekomendację Optimusa do _ trzymaj _ ze _ sprzedaj _ poprzednio. Cena docelowa akcji spółki została podwyższona do 7,7 zł z 7,6 zł. Raport sporządzono przy kursie Optimusa na poziomie 7,69 zł, a we wtorek o godz. 13.35 walory spółki wyceniano na 7,27 zł.

_ Optimus wzmocnił swoją pozycję na światowym rynku gier komputerowych. Wiedźmin 2, długo oczekiwana gra RPG zadebiutowała 17 maja i odniosła duży sukces na całym świecie. Następca jednego z największych hitów 2007 roku, którego sprzedaż do dnia dzisiejszego osiągnęła 1,87 mln sztuk, poprawił wynik swego poprzednika w pierwszych tygodniach po premierze. Gra jest na najlepszej drodze do osiągnięcia w ciągu kilku najbliższych miesięcy 1 mln sprzedanych sztuk - wielkości nakładu początkowego dostarczonego do sklepów _ - napisano w raporcie.

_ Potwierdzają się nasze założenia o premierze Wiedźmina 2 w wersjach na dwie najpopularniejsze konsole - Xbox 360 oraz PlayStation 3. W związku z tym, iż kurs akcji odnotował duży spadek osiągając naszą poprzednią cenę docelową, oraz tym, iż nie widzimy czynników mogących mieć znaczący wpływ na naszą wycenę podnosimy naszą rekomendację ze sprzedaj do trzymaj _ - dodano.

Tagi: opt, bzw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz