Notowania

peo
20.11.2008 15:03

Analitycy radzą trzymać Pekao

Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 13 listopada podtrzymali rekomendację "trzymaj" dla Pekao, obniżając cenę docelową jednej akcji banku do 136,2 zł z 154,5 zł poprzednio.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 13 listopada podtrzymali rekomendację _ trzymaj _ dla Pekao, obniżając cenę docelową jednej akcji banku do 136,2 zł z 154,5 zł poprzednio.

W czwartek o godz. 12.20 za jedną akcję banku płacono 102,6 zł.

_ Pozostawiamy rekomendację trzymaj dla walorów Pekao, gdyż liczymy się z rewizją prognoz finansowych na kolejne lata. Widzimy jednak potencjał do relatywnego niedoważania akcji Pekao względem innych banków w portfelu _ - napisali analitycy w raporcie.

W ocenie analityków DI BRE Pekao w 2009 r. może ostrożniej podchodzić do polityki dywidendy.

_ Do tej pory polityka dywidendy zakładała, że co roku jej nominalny poziom ma się zwiększać (choćby o 1 gr). Jednak przy zawirowaniach na rynku, baza kapitałowa jest najważniejszą siłą banku. Zdaniem zarządu za wcześnie jest na jakiekolwiek deklaracje, tym bardziej biorąc pod uwagę otoczenie rynkowe _ - napisano.

_ Uwzględnimy możliwość obniżenia stopy wypłaty i nominalnego poziomu dywidendy w naszym kolejnym raporcie analitycznym na temat Pekao. Poziom dywidendy może nie być tak atrakcyjny jak dotychczas _ - dodano.

Tagi: peo, pekao, rekomendacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz