Notowania

tvl
07.11.2008 17:23

Analitycy rekomendują "akumuluj" Travelplanet

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP, w raporcie z 31 października, wydali rekomendację "akumuluj" Travelplanet. Cenę docelową akcji spółki ustalili na 37 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP, w raporcie z 31 października, wydali rekomendację _ akumuluj _ Travelplanet. Cenę docelową akcji spółki ustalili na 37 złotych.

Raport został wydany przy kursie akcji Travelplanet na poziomie 31,4 zł, a w piątek na zamknięciu kosztowały one 28,9 zł.

W ocenie analityków DM PKO BP wpływ potencjalnego spowolnienia w gospodarce na wyniki Travelplanet.pl będzie ograniczony.

_ Nawet w przypadku recesji, rynek e-commerce powinien radzić sobie znacznie lepiej od tradycyjnych segmentów gospodarki. Przemawia za tym zarówno ciągły wzrost dostępu do internetu oraz skłonności do zakupów online, jak i wyższy status materialny internetowych klientów, którzy lepiej poradzą sobie ze skutkami spowolnienia gospodarczego _ - napisano w raporcie.

_ Z pewnością negatywne informacje płynące z gospodarki będą miały większy wpływ na rynek turystyczny. Jak na razie jednak przychody z POK-ów nadal wzrastają po kilkadziesiat procent rocznie, a w najbliższym czasie spółka zamierza powiększyć ich liczbę z własnych 15 o kolejne 10 opartych na franszyzie. Przyczyni się to do podtrzymania wysokiej dynamiki wzrostu przychodów ze sprzedaży bezpośredniej, a oczekiwana poprawa rentowności wreszcie zagwarantuje stabilne zyski _ - dodano.

Tagi: tvl, travelplanet, rekomendacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz