Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Analitycy: Sprzedaj KGHM

0
Podziel się

Według specjalistów z DM Millennium ceny miedzi nie będą już rosnąć.

Analitycy: Sprzedaj KGHM
(Centrum Prasowe/ KGHM S.A.)
bEhvTFtx

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 25 maja obniżyli rekomendację dla KGHM do _ sprzedaj _ z _ redukuj _, podnosząc cenę docelową dla akcji spółki do 54,6 zł z 36,5 zł.

W dniu wydania raportu kurs spółki wynosił 70 zł, a w poniedziałek ok. godz. 11.50 za papiery spółki płacono 72,95 zł.

Analitycy zwracają uwagę, że potencjał wzrostowy dla cen miedzi jest na wyczerpaniu.

bEhvTFtz

_ Ceny miedzi stabilizują się od połowy kwietnia w przedziale 4,500-4,800 USD/t. Sądzimy, że są to okolice maksymalnych poziomów, do osiągnięcia w roku tak silnej recesji. Naszym zdaniem potencjał wzrostowy jest niewielki w porównaniu z wysokim ryzykiem powrotu cen miedzi do poziomów bliskich kosztom produkcji. Wprawdzie podnosimy nasze oczekiwania dotyczące zysków oraz cenę docelową z 36,5 zł do 54,6 zł, ale obniżamy rekomendację z redukuj do sprzedaj _ - napisano.

Millennium DM uważa, że KGHM, biorąc pod uwagę jego możliwości generowania gotówki, mógłby wypłacić na dywidendę 80-90 proc. ubiegłorocznego zysku, czyli 11,5 - 13 zł na akcję.

_ Sądzimy, że zarząd zarekomenduje wypłacenie ok. 5 zł na akcję, jednak kwota ta zostanie podwyższona podczas WZA do ok. 10-12 zł _ - napisano w raporcie.

Millennium DM prognozuje, że w 2009 roku KGHM wypracuje 1,85 mld zł zysku netto przy przychodach w wysokości 9,2 mld zł.

bEhvTFtF

ZOBACZ TAKŻE:

bEhvTFua
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)