Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Analitycy tną rekomendację dla Netii

0
Podziel się

DM PKO BP, w raporcie z 27 września, obniżył rekomendację dla akcji Netii do "trzymaj" z "kupuj" wcześniej, podnosząc jednocześnie cenę docelową papierów spółki do 5,1 zł z 4,9 złotego.

Analitycy tną rekomendację dla Netii
(kryczka/iStockphoto)
bDSpaRyZ

DM PKO BP, w raporcie z 27 września, obniżył rekomendację dla akcji Netii do _ trzymaj _ z _ kupuj _ wcześniej, podnosząc jednocześnie cenę docelową papierów spółki do 5,1 zł z 4,9 złotego.

Raport wydano przy cenie 4,8 zł. W poniedziałek o godz. 10.14 akcja Netii kosztuje 4,84 zł. Analitycy DM PKO BP uważają, że stopa dywidendy Netii wypada bardzo korzystnie na tle europejskich firm telekomunikacyjnych.

_ - Nominalna stopa dywidendy dla Netii wynosi 8,65 proc. Po odjęciu stopy wolnej od ryzyka (4,4 proc.), oznacza to realną stopę dywidendy na poziomie 4,25 proc. Wynik ten jest o 12 proc. wyższy od realnej stopy dywidendy dla europejskich telekomów (3,80 proc.) _ - napisano w rekomendacji.

bDSpaRzb

Twórcy raportu uważają, że kondycja krajowego rynku telekomunikacyjnego w dalszym ciągu jest słaba._ - Pierwsze półrocze 2013 pokazało, że Netia traci klientów telefonii stacjonarnej i szerokopasmowego internetu szybciej od naszych przewidywań. Dlatego obniżamy naszą prognozę dynamiki liczby abonentów stacjonarnych Netii na koniec 2013. Także w przypadku liczby abonentów internetu szerokopasmowego obniżyliśmy prognozę dynamiki. ARPU w segmencie stacjonarnym zachowuje się jednak nieco lepiej od naszych przewidywań. Odwrotnie jest z ARPU w segmencie internetu _ - napisali.

Dodali, że pomimo spadku przychodów podwyższyli prognozę wolnych przepływów pieniężnych, głównie ze względu na wyższe oszczędności w kosztach operacyjnych.

bDSpaRzC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)