Notowania

mil
01.10.2009 13:40

Analitycy: Warto kupować Forte

Analitycy Millennium DM w raporcie z 25 września podnieśli cenę docelową akcji Forte do 18,8 zł z 13,40 zł wcześniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FORTE)

*Analitycy Millennium DM w raporcie z 25 września podnieśli cenę docelową akcji Forte do 18,8 zł z 13,40 zł wcześniej. *

Jednocześnie podtrzymali oni dla nich rekomendację _ kupuj _. W dniu wydania raportu kurs akcji Forte wyniósł 11,70 zł. W czwartek, o 12.25, za jedną akcję producenta mebli płacono 13,50 zł.

Zdaniem analityków Millennium DM, Forte po raz kolejny zaprezentowało bardzo dobre wyniki kwartalne, które na poziomie zysków okazały się nieco wyższe niż ich oczekiwania.

Oceniają oni, że niższe od spodziewanych przychody to efekt przede wszystkim spadku wolumenu i jednostkowej ceny sprzedaży mebli.

_ - Spółka po raz kolejny udowodniła, iż bardzo dobrze radzi sobie w warunkach niższego popytu na meble, w czym ewidentnie pomaga jej zarówno słaby złoty oraz niskie ceny surowców, jak również znaczna poprawa w zakresie organizacji produkcji i prowadzenia polityki zaopatrzeniowej _ - napisano w raporcie Millennium DM.

_ - Co więcej, Forte już przygotowuje się na wypadek znacznego umocnienia złotego, zabezpieczając swoją ekspozycję walutową na rok przyszły oraz zwiększając udział sprzedaży na rynku krajowym. Podtrzymujemy rekomendację kupuj dla Forte _ - dodano.

Tagi: mil, efk, fte, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz