Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Analitycy wydali rekomendację dla Seco/Warwick. Zalecają...

0
Podziel się:

Analitycy Trigon Dom Maklerski, w raporcie z 5 marca, wydali rekomendację redukuj dla Seco/Warwick, a 9-miesięczną cenę docelową dla jednej akcji spółki wyznaczyli na 25 złotych.

Analitycy wydali rekomendację dla Seco/Warwick. Zalecają...
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Analitycy Trigon Dom Maklerski, w raporcie z 5 marca, wydali rekomendację _ redukuj _ dla Seco/Warwick, a 9-miesięczną cenę docelową dla jednej akcji spółki wyznaczyli na 25 złotych. Rekomendacja została wydana przy cenie 25,89 złotych.

- _ Pomimo, że Seco/Warwick działa na rynku, dla którego perspektywy rysują się obiecująco, trudności z uzyskaniem stabilnej, satysfakcjonującej marży na prowadzonej działalności mogą sprawić, że grupa w bieżącym roku nie wykorzysta w pełni poprawy koniunktury w przemyśle urządzeń do obróbki cieplnej metali _ - poinformowali analitycy Trigon DM.

- _ Według naszych prognoz, Seco/Warwick notowane jest po P/E na 2012 rok równym 14x. Biorąc pod uwagę szereg ryzyk towarzyszących prowadzonej działalności, mogących negatywnie wpłynąć na poziom raportowanych wyników, sądzimy, że obecna wycena rynkowa nie uwzględnia odpowiedniego dyskonta z tego tytułu _ - dodali.

Analitycy Trigon DM dają jednak zarządowi kredyt zaufania, co do osiągnięcia lepszych efektywności operacyjnych w grupie, zakładając w modelu od 2013 roku wyższe rentowności na poziomie brutto i EBIT (wzrost w 2013 marży EBIT do 9 proc. po spadku do 6 proc. w 2012).

- _ Podsumowując oczekujemy że rok 2012 będzie dla spółki rokiem przejściowym z możliwą presją na obniżenie rentowności. Spółka jest obecnie notowana przy wysokich wskaźnikach wyceny. Nie spodziewamy się, żeby news flow był wspierający dla kursu akcji w I połowie bieżącego roku. Wydajemy rekomendację 'redukuj' z ceną docelową 25 PLN w horyzoncie 9 miesięcznym _ - napisali w raporcie.

Prognozy Trigon DM zakładają, że Seco/Warwick osiągnie w 2012 r. 19,1 mln zł zysku netto i 26,9 mln zł zysku operacyjnego, przy przychodach na poziomie 432,6 mln zł. Rok później wartości te mają wynieść kolejno: 30,6 mln zł, 42 mln zł oraz 472,1 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)