Notowania

lwb
21.12.2009 16:55

Analitycy zachęcają do kupna akcji Bogdanki i Sygnity

Analitycy DI BRE Banku podnieśli rekomendację dla Bogdanki oraz Sygnity do kupuj z trzymaj.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 15 grudnia, podnieśli rekomendację dla Bogdanki oraz Sygnity do _ kupuj _ z _ trzymaj. _

W przypadku Bogdanki podnieśli cenę docelową dla akcji spółki do 80,1 zł z 68 zł. Raport został przygotowany przy kursie 70 zł, a w poniedziałek na zamknięciu za papiery spółki płacono 71 złotych.

_ - Wyniki spółki za 3Q oraz perspektywa najbliższych kwartałów rysują się korzystniej niż dotychczas oczekiwaliśmy. Pomimo presji ze strony importu tańszego węgla z Rosji, zarówno wolumen sprzedaży, jak i ceny sprzedaży utrzymują się na wysokim poziomie. Te ostatnie spadają wolniej niż zakładaliśmy, co zapewne wynika z nadal wysokich cen w kopalniach śląskich, które przy cenie sprzedaży na poziomie 270 PLN/t balansują na krawędzi rentowności _ - napisano w raporcie.

Zdaniem analityków spółka pozytywnie zaskoczy inwestorów przyszłorocznymi wynikami. Oczekują oni, że przy założonym ponad 6 proc. spadku cen węgla w stosunku do obecnych poziomów spółka powinna wypracować w 2010 roku ponad 180 mln zł zysku netto.

_ - W roku kolejnym oczekujemy skokowego wzrostu zysków w związku z zakończeniem pierwszego etapu programu inwestycyjnego (wzrost wolumenu sprzedaży o 35 proc., ceny węgla bez zmian vs. 2010). Na bazie roku 2011 spółka notowana jest przy wskaźniku P/E równym 9,2 i FCF/EV na poziomie 7,4 proc. - pomimo, że nadal ponosi wysokie inwestycje związane z drugim etapem inwestycji w Polu Stefanów (dalszy wzrost wydobycia, docelowo w 2014 o 50 proc. vs. 2011, wzrost FCF'14/EV do 23 proc.) _ - napisano w komunikacie.

*DI BRE podwyższył rekomendację Sygnity do _ kupuj _, cena docelowa 18,1 zł *
Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 15 grudnia podwyższyli rekomendację dla Sygnity do _ kupuj _ z _ trzymaj _ poprzednio, ustalając cenę docelową akcji spółki na 18,1 zł.

_ Byt Sygnity co prawda wciąż wydaje się niepewny, a głównymi czynnikami ryzyka są konieczność rolowania zadłużenia na początku przyszłego roku oraz sfinansowania kar umownych, na które spółka utworzyła rezerwy w drugim kwartale _ - napisano w raporcie.

_ Mimo to relacja potencjalnego zysku do ryzyka wydaje nam się atrakcyjna biorąc pod uwagę szanse na poprawę osiąganych wyników płynące z wdrażanego w spółce programu oszczednosciowego, obserwowanej poprawy backlogu oraz bardzo realnego naszym zdaniem uruchomienia dużych przetargów publicznych _ - dodano.

Raport wydano przy kursie akcji Sygnity na poziomie 14,15 zł, a w poniedziałek na zamknięciu kosztowały one 15,6 zł.

Tagi: lwb, sgn, bre, kar, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz