Notowania

pgnig
10.05.2013 12:51

Analitycy zalecają kupno akcji PGNiG

DM BZ WBK w raporcie z 7 maja wydał rekomendację kupuj dla PGNiG, ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 6,52 zł. Raport wydano przy kursie 5,65 złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PGNiG)

DM BZ WBK w raporcie z 7 maja wydał rekomendację _ kupuj _ dla PGNiG, ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 6,52 zł. Raport wydano przy kursie 5,65 złotego. W piątek ok. 11.40 za akcje spółki płacono 5,72 złotego.

Według DM BZ WBK, dochody PGNiG w 2013 roku powinny wzrosnąć ze względu na rozpoczęcie wydobycia węglowodorów w kopalni LMG i na szelfie Skarv.

_ - Dlatego zakładamy, że wskaźnik EBIT spółki wzrośnie do 3,8 mld zł (plus 51 proc. rdr), z czego 2,8 mld zł (plus 105 proc. rdr) powinno pochodzić z segmentu poszukiwania i wydobycia ropy naftowej _ - napisano w raporcie.

Znaczące wzrosty są spodziewane również w działalności handlowej i magazynowej, ponieważ renegocjacje kontraktu jamalskiego z Gazpromem powinny ograniczyć straty w handlu gazem. Wzrostowy potencjał mają także, zdaniem analityków, dochody w działalności dystrybucyjnej.

Tagi: pgnig, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz