Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Analitycy zalecają kupno Arctic Paper

0
Podziel się:

Millennium DM, raportem z 28 czerwca, rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Arctic Paper od zalecenia kupuj. Cena docelowa została wyznaczona na poziomie 15 złotych.

Analitycy zalecają kupno Arctic Paper
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Millennium DM, raportem z 28 czerwca, rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Arctic Paper od zalecenia _ kupuj. _Cena docelowa została wyznaczona na poziomie 15 złotych.

_ W ostatnich miesiącach spółka przeżywa problemy związane z rosnącymi kosztami celulozy - podstawowego surowca zużywanego w grupie. Ożywienie gospodarcze w Europie nie jest na tyle silne, aby spółka mogła przerzucić w całości rosnące koszty na swoich klientów. Spadek rentowności silnie odbił się na giełdowym kursie spółki, który znajduje się obecnie poniżej ceny emisyjnej _ - napisano w raporcie.

_ Przewidujemy, że w najbliższych miesiącach ceny celulozy osiągną swój szczyt, a następnie rozpocznie się ich stopniowy spadek. Jednocześnie spółka zamierza wprowadzić od lipca podwyżki cen papieru. Oba czynniki istotnie wpłyną na poprawę rentowności Arctic Paper _ - dodano.

W dniu wydania rekomendacji za akcje Arctic Paper płacono 13 zł, a w poniedziałek około godziny 14.37 były one warte 12,85 złotych.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)