Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Analitycy zalecają kupno Netii

0
Podziel się

Analitycy Unicredit, w raporcie z 27 lutego, podwyższyli rekomendację dla Netii do "kupuj" z "trzymaj". Podwyższyli też cenę docelową.

Analitycy zalecają kupno Netii
(Darrenbaker/Dreamstime)
bCZUpadN

Analitycy Unicredit, w raporcie z 27 lutego, podwyższyli rekomendację dla Netii do _ kupuj _ z _ trzymaj _, a cenę docelową podwyższyli do 3,40 zł, z 2,80 złotych.

Rekomendacja została wydana przy cenie 2,82 zł, a w poniedziałek o godz. 14.26 na warszawskiej giełdzie za akcje Netii płacono 2,94 zł za sztukę po wzroście o 4,25 proc., podczas gdy w tym czasie indeks WIG 20 spadał o 0,48 proc.

_ Podwyższamy naszą rekomendację z trzymaj do kupuj, gdyż poprawiająca się perspektywa momentu uzyskania zysków i potencjalne informacje o kolejnej rundzie redukcji kosztów, jak również spekulacje o przejęciu wpłyną na wzrost ceny akcji w najbliższych miesiącach _ - czytamy w raporcie.

Analitycy wskazują też na lepsze od konsensusu wyniki Netii w IV kw. 2008 roku, które potwierdzają wartość akwizycji Tele2.

bCZUpadP

Wyniki skłoniły też analityków Unicredit do podwyższenia prognozy EBITDA na 2009 rok o 10 proc. do 270 mln zł, czyli o 10 mln zł powyżej prognozy zarządu mówiącej o 260 mln zł EBITDA.

ZOBACZ TAKŻE:

bCZUpaeq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)