Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
anwil
25.08.2005 11:46

Anwil i Ciech dopuszczone do badania zakładów WSCh

Anwil, spółka zależna PKN Orlen, została dopuszczona do badania Zakładów Azotowych w Kędzierzynie i w Tarnowie Mościcach. Ciech został dopuszczony do badania Zakładów Chemicznych Zachem i Organika Sarzyna.

Podziel się
Dodaj komentarz

Anwil, spółka zależna PKN Orlen, została dopuszczona do badania Zakładów Azotowych w Kędzierzynie i w Tarnowie Mościcach. Ciech został dopuszczony do badania Zakładów Chemicznych Zachem i Organika Sarzyna - poinformowała Nafta Polska w materiałach na konferencję prasową.

Oprócz Ciechu, w procesie due dilligence Zachemu dopuszczono także Malborskie ZCh Organika i niemiecki Petro Carbo Chem (PCC). Z kolei do due dilligence w Sarzynie dopuszczono też spółkę Advent, PCC, Polish Enterprise i ZCh Organika - Azot.

Poza Anwilem do due dilligence ZA Kędzierzyn i ZA Tarnów-Mościce dopuszczono norweską firmę Yara ASA i PCC.

Jak podała NAfta Polska rozpoczęcie negocjacji na zasadzie wyłączności powinno nastąpić w grudniu tego roku.

Ogółem Nafta Polska otrzymała 18 planów inwestycyjnych. W tym 5 ofert dotyczy Zakładów Chemicznych Zachem SA w Bydgoszczy, 6 ofert Zakładów Chemicznych Organika-Sarzyna SA, 3 oferty Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościskach SA i 4 oferty Zakładów Azotowych Kędzierzyn SA.

Ze sprzedaży spółek Nafta planuje uzyskanie kilkuset milionów złotych. W ramach prywatyzacji Nafta Polska będzie sprzedawała po 80 proc. akcji w każdej z firm.

Tagi: anwil, ciech, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz