Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Arbitrażyści ciągną WIG20 w dół

0
Podziel się:

W środę na warszawskiej giełdzie dominują arbitrażyści, pozbywający się akcji spółek z indeksu WIG20. Obroty są co prawda wyższe, niż notowane przez ostatnie dwa dni, jednak brak popytu sprzyja spadkom.

Arbitrażyści ciągną WIG20 w dół
(EPA/PAP)

*W środę na warszawskiej giełdzie dominują arbitrażyści, pozbywający się akcji spółek z indeksu WIG20. Obroty są co prawda wyższe, niż notowane przez ostatnie dwa dni, jednak brak popytu sprzyja spadkom indeksów. *

_ - Sesja prezentuje się negatywnie, strona podażowa ma większą siłę za sprawą arbitrażystów, którzy zamykają pozycje i sprzedają akcje z WIG20. Przy braku kapitału podaż jest elementem dominującym, a rynek spada pod własnym ciężarem _ - powiedział Tomasz Nowak, analityk Millennium Domu Maklerskiego.

Zdaniem analityka, taki stan będzie trwał do 19 września, kiedy to wygasają kontrakty na WIG20.

_ - We wrześniu będziemy testować tegoroczne minimum na poziomie 2.400-2.450 pkt _ - uważa Nowak.

Środowym notowaniom na GPW nie pomagają także słabe nastroje na europejskich giełdach, które rozpoczęły dzień na minusach. Wywołały je spadające kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy, a przede wszystkim - drożejąca ropa.

Ok. godz. 13-ej najwięcej traciły akcje Polimeksu (-3,82%) i GTC (-3,20%). Pod kreską znalazły się także wszystkie banki - największy spadek zanotował Getin Bank (-3,12%), PKO BP (-2,10%) oraz BRE Bank (-2,03%). Spadkom opierają się trzy spółki: Cersanit, Polnord i KGHM.

Ok. 13:10 WIG 20 spadł o 1,12% do 2.515,86 pkt, a WIG o 0,82% do 39.472,14 pkt. Obroty na rynku akcji przekroczyły 440 mln zł.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)