Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Arcus pracuje nad marżami i rozwojem usług wdrożeniowych i integratorskich

0
Podziel się
Arcus pracuje nad marżami i rozwojem usług wdrożeniowych i integratorskich
bErldpFN

Warszawa, 17.05.2016 (ISBnews) - Arcus osiągnął w I kwartale wyniki zgodne z założeniami zarządu. Przegląda kontrakty pod kątem rentowności, a także ryzyk prawnych i realizacyjnych - w konsekwencji bierze udział w mniejszej liczbie przetargów, ale bardziej opłacalnych, poinformował ISBnews prezes Michał Czeredys. Ponadto celuje w dalszy wzrost roli usług wdrożeniowych i integratorskich.

"Wyniki pierwszego kwartału 2016 roku są zgodne z założeniami zarządu. Ograniczenie przychodów w pierwszym kwartale wynika z działań podjętych w drugiej połowie 2015 roku. Przeglądamy kontrakty pod kątem rentowności, a także ryzyk prawnych i realizacyjnych - w konsekwencji bierzemy udział w mniejszej liczbie przetargów, ale bardziej opłacalnych. Strategia ta przyniosła nam pozytywny wynik finansowy w 2015 roku" - powiedział Czeredys w rozmowie z ISBnews.

Skonsolidowane przychody Arcus w I kwartale 2016 roku wyniosły 23,5 mln zł wobec 38,3 mln zł rok wcześniej. Strata EBITDA w tym okresie wyniosła 1 mln zł wobec 1,8 mln zł straty rok wcześniej. Zmniejszyła się również strata na działalności operacyjnej - do 1,7 mln zł w I kwartale 2016 roku z 2,4 mln zł w I kwartale 2015 roku.

bErldpFP

Prezes Arcus wskazał na zmianę struktury przychodów. "Zmianie struktury przychodów towarzyszy wzrost roli usług wdrożeniowych i integratorskich oferowanych przez Grupę Arcus. Będziemy dalej rozwijać się w tym kierunku, dlatego należące do Grupy spółki Arcus Systemy Informatyczne, Docusoft i T-matic Systems tworzą autorskie rozwiązania" - wskazał Czeredys.

W opinii prezesa na wynik spółki miały też wpływ zakupy. "Na wynik w zakończonym kwartale miały wpływ niezrealizowane różnice kursowe (EUR/PLN). Zakupiony towar na dzień 31.03.2016 prezentowany był w pozycji zapasy i został wyceniony w złotówkach. Porównując I kwartał 2016 roku z analogicznym kwartałem ubiegłego roku należy wziąć też pod uwagę zdarzenia jednorazowe, które miały miejsce w 2015 roku. W pierwszym kwartale 2015 roku firma Arcus zbyła akcje Tauron, co wygenerowało dodatkowy przychód finansowy i podwyższyło bazę porównawczą" - podsumował prezes.

Grupa Arcus to jeden z największych na rynku dostawców inteligentnych rozwiązań oraz zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem i korespondencją masową.

Sebastian Gawłowski

bErldpGq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)