Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Armatura może pobić swoje tegoroczne prognozy

0
Podziel się

Spółka szacuje, że może znacznie przekroczyć planowane na 2010 rok 250 mln zł przychodów, a na poziomie EBITDA osiągnąć więcej niż zakładane 25 mln złotych.

Armatura może pobić swoje tegoroczne prognozy
(Armatura Kraków)
bEhZBaGJ

Armatura Kraków, po opublikowaniu wyników za pierwsze półrocze 2010 roku, szacuje, że może znacznie przekroczyć planowane na 2010 rok 250 mln zł przychodów, a na poziomie EBITDA osiągnąć więcej niż zakładane 25 mln złotych.

_ Mając na uwadze osiągnięte wyniki po I półroczu 2010 r. oraz pozytywne symptomy ożywiającej się koniunktury w drugiej połowie roku, w tym typową dla branży sanitarnej sezonowość sprzedaży, Grupa Armatura zakłada możliwość znacznego przekroczenia w roku 2010 pierwotnie planowanych 250 mln zł przychodów ze sprzedaży _ - napisano w komunikacie.
_ _

_ Powinno wprost przełożyć się to na możliwość osiągnięcia EBITDA na poziomie powyżej 25 mln zł _ - dodano.

bEhZBaGL

Po pierwszym półroczu 2010 roku grupa Armatury osiągnęła 126,3 mln zł przychodów, 7,1 mln zł zysku operacyjnego oraz 6,5 mln zł zysku netto. Przychody wzrosły rok do roku o 25,2 proc., natomiast wyniki: operacyjny i netto spadły w porównaniu do raportowanych za pierwsze półrocze 2009 roku. Wtedy grupa Armatury osiągnęła 23,9 mln zł zysku operacyjnego oraz 21,5 mln zł zysku netto.

Spółka tłumaczy, że wyniki za pierwsze półrocze 2009 roku były obarczone zdarzeniami jednorazowymi - wówczas na wyniki miała wpływ kwota 17,25 mln zł, która stanowiła wartość przeszacowania wprowadzanej do ksiąg, według wartości godziwej, zorganizowanej części majątku nabytej przez Armatoorę.

Spółka podała, że po uwzględnieniu zdarzeń jednorazowych, zysk operacyjny za pierwsze półrocze 2010 roku spadł o 1,4 proc., a zysk netto wzrósł o 35,4 procent.

Natomiast EBITDA wzrosła rok do roku o 6,1 proc., do 10,5 mln zł w pierwszym półroczu 2010 roku, z 9,9 mln złotych.

bEhZBaGR

Spółka zawraca też uwagę, że wyniki za pierwsze półrocze 2010 roku obciążone były kosztami akcji promocyjnych i zwolnień, zaplanowanymi przestojami produkcji, a także wzrostem cen surowców, czy wahaniami kursów walutowych.
_ _

_ - Wyniki osiągnięte w I połowie 2010 obarczone były zwiększonymi kosztami działań, które powinny przynieść znaczne efekty w postaci wzrostu sprzedaży i obniżki kosztów w kolejnych okresach. Na nieco słabszą rentowność operacyjną wpływały ceny metali kolorowych i wahania kursów walut _ - powiedział Konrad Hernik, prezes Armatury Kraków.
_ _

_ - W celu osiągnięcia zakładanych poziomów wyników intensyfikowaliśmy działania zmierzające do zwiększenia skali sprzedaży. Liczymy, że po uspokojeniu sytuacji na rynku walutowym oraz ustabilizowaniu się rynku metali kolorowych, dokonane inwestycje i zbudowany potencjał rynkowy wpłynie na możliwość osiągania ponadprzeciętnej dynamiki wyników finansowych w kolejnych okresach _ - dodał.

bEhZBaHm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)