Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Armatura zakłada ponad 30 mln zł zysku przed opodatkowaniem

0
Podziel się:

Spółka szacuje, że jej wycena do 2015 roku wrośnie do 3 złotych za jedną akcję.

Armatura zakłada ponad 30 mln zł zysku przed opodatkowaniem
(Armatura Kraków)
bFftHiWJ

Grupa Armatura spodziewa się, że w tym roku osiągnie zakładane wcześniej 18 mln zł EBITDA bez zdarzeń jednorazowych. W 2014 r. EBITDA ma wynieść ok. 25 mln zł, a w 2015 r. ponad 30 mln zł. Do 2015 r. wycena Armatury powinna wzrosnąć do 3 zł za akcję - poinformował Konrad Hernik, prezes spółki.

_ - Zakładamy, że w kolejnych kwartałach i najbliższych dwóch latach utrzyma się tendencja +radykalnej+ poprawy wyników finansowych grupy _ - powiedział podczas telekonferencji Hernik._ - Podtrzymujemy plan osiągnięcia 18 mln zł EBITDA bez transakcji niepowtarzalnych w tym roku. Zakładamy, że w następnych latach będziemy w stanie poprawiać wynik EBITDA o około 5 mln zł rocznie. Spodziewamy się, że EBITDA w 2014 r. wyniesie ok. 25 mln zł, a w 2015 r. naszym celem jest przekroczenie 30 mln zł i relacja EBITDA do sprzedaży na poziomie 9-10 proc. _ - dodał, potwierdzając informacje przekazane w sierpniowym wywiadzie udzielonym PAP.

Hernik poinformował, że Armatura zakłada w latach 2014-2015 utrzymanie poziomu marż z importu, zwiększenie ekspozycji na produkcję własną oraz mniejszy wpływ zmian kursów walut na wyniki spółki. Prezes nie widzi również przesłanek do wzrostu cen metali kolorowych. Jego zdaniem będą one stabilne lub spadną, co poprawi koszty wytworzenia w grupie.

bFftHiWL

_ - Myślę, że od II połowy 2014 r. koniunktura powinna wrócić. Rynek nie będzie tak korzystny jak w latach 2007-2008, ale zakładamy, że 2014 r. będzie lepszy niż 2013 r. _ - dodał.

Prezes podał, że Armatura powinna w kolejnych latach utrzymać poziom sprzedaży produktów standardowych na poziomach z tego roku. Największą dynamikę wzrostu ma wykazywać segment ceramiki sanitarnej. Celem Armatury jest wzrost kursu spółki do poziomu 3 zł za akcję w 2015 r. We wtorek około godziny 12.15 wynosił on 1,69 zł.

_ - Naszym celem jest powrót, pomimo wypłat dywidend, które zakładamy w kolejnych latach, do 3 zł za akcję w 2015 r., przy założeniu, że sprzedamy część naszych nieruchomości _ - dodał.

- Pytany o powrót do tradycji dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami, Hernik odpowiedział: _ Intensywnie myślimy o powrocie do polityki dywidendowej, uważamy to za bardzo dobrą praktykę. Nie przewidujemy aż tak radykalnych inwestycji, które uniemożliwiałyby dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami . Oczekujemy, że wyniki roku 2013 pozwolą nam na rekomendowanie dywidendy, a działania podjęte w kolejnych latach sprawią, że będziemy się starali rekomendować zwiększone wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy _ - dodał.

bFftHiWR

Po I połowie 2013 r. Armatura zaraportowała 1,24 mln zł zysku netto wobec 241 tys. zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 3,7 mln zł w stosunku do ponad 5 mln zł straty przed rokiem. Przychody wzrosły rdr do 121,2 mln zł ze 117,9 mln zł.

Jak wynika z wyliczeń PAP, w samym II kwartale spółka miała 3,4 mln zł zysku netto, 4,9 mln zł zysku EBIT oraz ok. 71 mln zł przychodów.

Grupa Armatura działa w branży sanitarnej i grzewczej. Spółki tworzące grupę specjalizują się w produkcji baterii łazienkowych i kuchennych, aluminiowych grzejników centralnego ogrzewania, zaworów oraz ceramiki sanitarnej.

bFftHiXm
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)