Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ARP może wspomóc Polimex-Mostostal, ale...

0
Podziel się:

Agencja Rozwoju Przemysłu może udzielić pomocy Polimeksowi jedynie w takim zakresie jak inni akcjonariusze, czyli np. obejmując obligacje.

ARP może wspomóc Polimex-Mostostal, ale...
(Antonio Muñoz Palomares/Dreamstime)
bESRIaMl

Nie rozważa zakupu kolejnych aktywów budowlanej spółki - poinformował Jerzy Góra, p.o. prezesa ARP.

_ - Jeśli będziemy myśleć o pomocy Polimeksowi to może być to jedynie na zasadach takich jak pomagać będą inni akcjonariusze, czyli np. objęcia obligacji, które spółka ma wyemitować na mocy porozumienia z wierzycielami _ - powiedział Góra.

Zapytany, czy jest możliwy zakup przez ARP jakichś aktywów, w tym np. zakładu w Siedlcach powiedział:_ - Nie planujemy takich działań _.

bESRIaMn

Polimex-Mostostal 23 czerwca podpisał z wierzycielami wstępne porozumienie, określające warunki i etapy restrukturyzacji finansowej spółki - tzw. term sheet, który przewiduje m.in. emisję obligacji, konwersję zobowiązań spółki na akcje, uruchomienie linii gwarancyjnych oraz odroczenie spłaty pozostałych zobowiązań. Spółka zawarła porozumienie m.in. z bankami PKO BP, Pekao SA, BOŚ, BZ WBK, oraz instytucjami reprezentującymi obligatariuszy.

Zgodnie z ustaleniami spółka przeprowadzi restrukturyzację organizacyjną, w wyniku której powstanie struktura holdingowa. Głównymi kompetencjami grupy będzie budownictwo przemysłowe w obszarze energetyki i petrochemii.

Wstępne warunki przewidują również dokapitalizowanie spółki poprzez emisję obligacji, z czego część emitowanych obligacji stanowić będą obligacje zamienne na akcje spółki.

Wcześniej Polimex sprzedał na rzecz funduszu Mars FIZ, zarządzanego przez MS TFI (należące do ARP) m.in. spółkę Energomontażu-Północ Gdynia za 46,37 mln zł, 95,97 proc. udziałów w Sefako za 72,32 mln zł oraz nieruchomości.

bESRIaMt
bESRIaMO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)