Notowania

okocim
05.07.2002 15:39

ARP nie skorzysta z prawa poboru akcji Okocimia

Agencja Rozwoju Przemysłu nie zamierza skorzystać z przysługującego jej prawa poboru akcji i nie weźmie udziału w nowej emisji Carlsberga Okocimia

Podziel się
Dodaj komentarz

- poinformowała rzeczniczka ARP Roma Sarzyńska.

'Nie podobają się nam uchwały WZA Carlsberga Okocimia o podniesieniu kapitału, dlatego nie będziemy brać w tym udziału' - powiedziała.

Podniesienie kapitału przez emisję nowych akcji rozwodni kapitał i zmniejszy obecny 7,64-proc. udział ARP w Carlsbergu Okocimiu.

'Rozwodnienie kapitału spółki oznacza straty dla ARP, gdyż w momencie przekazania akcji Okocimia agencji miały one większą wartość rynkową niż obecna wycena giełdowa' - powiedziała Sarzyńska.

Dodała, że dlatego agencja ani nie sprzedała akcji Carlsberga Okocimia w wezwaniu, ani nie zamierza wziąć udziału w emisji.

'Obecnie w dalszym ciągu negocjujemy z Carlsbergiem na temat zaangażowania w firmę' - powiedziała.

Natomiast Liliana Dziedzic, dyrektor departamentu inwestycji kapitałowych ARP, dodała, że ARP jak każdy inwestor finansowy chciałby na inwestycji zarobić i wyjść z niej w odpowiednim momencie.

'Po zwiększeniu się kapitału spółki w wyniku emisji, nadal będziemy mieć bezpieczny 5,8-proc. pakiet akcji, co oznacza, że nie będzie groził nam przymusowy wykup jako inwestorowi mniejszościowemu' - powiedziała Dziedzic.

Zapisy na 6,7 do 8,4 mln akcji serii D Carlsberg Okocim SA będą przyjmowane od 8 do 12 lipca. Cena jednej akcji wyniesie 16,34 zł.

W piątek na otwarciu za jedną akcję spółki płacono 13 zł.

W wyniku subskrypcji akcji Okocimia do akcjonariatu brzeskiej spółki wejdzie także niemiecki Bitburger, któremu Carlsberg przekazał prawa poboru z posiadanych akcji.

Było to częścią umowy przejęcia Browaru Sierpc przez Carlsberg Okocim. W jej wyniku niemiecka firma ma się zapisać na 6.719.616 akcji Carlsberga Okocimia.

Tagi: okocim, carlsberg, arp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz