Notowania

asbis
29.02.2008 13:25

Asbis planuje wypłatę dywidendy

Spółka Asbis zamierza zarekomendować ok. 20 proc. zysku netto za 2007 rok na dywidendę, poinformował Marios Christou, dyrektor finansowy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Spółka Asbis zamierza zarekomendować ok. 20 proc. zysku netto za 2007 rok na dywidendę, poinformował Marios Christou, dyrektor finansowy. *

- _ W prospekcie napisaliśmy, że będziemy chcieli wypłacać do 20 proc. zysku w formie dywidendy. Spodziewamy się, że dywidenda za 2007 rok może być wypłacona blisko tego pułapu _ - powiedział Christou.

W 2007 roku Asbis osiągnął przychody na poziomie 1,4 mld zł USD, wobec 1 mld zł przychodów w 2006 roku. Zysk netto wyniósł 18,7 mln USD i był wyższy o ponad 7,5 mln USD osiągniętych rok wcześniej.

- _ Naszym głównym celem jest obecnie poprawa zyskowności spółki i na tym będziemy się skupiać, choć spodziewamy się, że przychody także będą rosły. Chcielibyśmy osiągnąć około 20 proc. wzrost przychodów _ - powiedział Costas Tziamalis, dyrektor relacji inwestorskich w firmie.

Asbis kończy zakładać spółkę w Turcji, gdzie będzie sprzedawać m.in. produkty firmy Dell, na mocy umowy podpisanej z tą firmą.

- _ Spodziewamy się, że rozpoczęcie działalności w Turcji nastąpi pod koniec pierwszego kwartału _ - powiedział Siarhei Kostevitch, dyrektor generalny spółki.

Spółka planuje także dalszy rozwój działalności na Bliskim Wschodzie. W Arabii Saudyjskiej Asbis jest głównym dystrybutorem produktów marki Toshiba i rozważa założenie tam spółki zależnej.

Spółka podała, że przychody ze sprzedaży produktów informatycznych pod własnymi markami, Canyon i Prestigio wzrosły w 2007 roku o 34,8 proc., do 102,8 mln USD.

W Polsce spółka zamierza wprowadzić do sprzedaży większą liczbę produktów z naciskiem na marki własne.- _ Nie wykluczamy akwizycji jakieś firmy dystrybucyjnej w Polsce jeżeli jakaś okazja się pojawi _ - dodał Kostevitch.

Obecnie najwięcej, bo 28,5 proc. przychodów ze sprzedaży Asbis pochodzi z rynku rosyjskiego. 15,9 proc. przychodów Asbis uzyskuje na Ukrainie, 9,5 proc. na Słowacji, 4,8 proc. w Polsce, 4,3 proc. w Rumunii i 3,9 proc. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Tagi: asbis, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz