Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Assecio BS idzie na zakupy. Ma na oku dwie spółki

0
Podziel się:

Asseco Business Solutions nadal negocjuje akwizycję polskiej i zagranicznej spółki. Liczy, że polską akwizycję zamknie w pierwszym półroczu.

Assecio BS idzie na zakupy. Ma na oku dwie spółki
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bELmajJx

Asseco Business Solutions nadal negocjuje akwizycję polskiej i zagranicznej spółki. Liczy, że polską akwizycję zamknie w pierwszym półroczu. Backlog spółki na początku 2013 r. miał wartość 81 mln zł i był ok. 3 mln zł niższy w skali roku. Pozytywnie na wyniki w 2013 r. może wpłynąć sprzedaż produktu mobilnego.

_ - Nadal negocjujemy warunki przejęcia polskiej firmy, która ma produkty komplementarne do naszych. Jeszcze nasze stanowiska trochę się różnią, ale jesteśmy coraz bliżej konsensusu. Jest szansa, że sfinalizujemy tę transakcję w pierwszym półroczu. W pierwszym etapie chcemy kupić pakiet większościowy z opcją zwiększenia zaangażowania do 100 proc. w przyszłości _ - powiedział prezes Asseco BS Wojciech Barczentewicz.

_ - Nadal aktualny jest też temat przejęcia za granicą. Negocjacje trwają i wierzymy, że ten temat wyjdzie _ - dodał.

bELmajJz

Mariusz Lizon, członek zarządu Asseco BS, poinformował, że pomimo planowanej wypłaty 100 proc. ubiegłorocznego zysku na dywidendę, spółka będzie w stanie sfinansować akwizycję polskiej firmy ze środków własnych. Dodał, że jeśli doszłoby do finalizacji akwizycji spółki zagranicznej, mogłoby to mieć wpływ na dywidendę za 2013 r.

Zarząd Asseco Business Solutions będzie rekomendował wypłatę 0,79 zł dywidendy na akcję z zysku za 2012 r. Przy obecnym kursie (11 zł) stopa dywidendy wynosi 7,2 proc. Łączna kwota zysku netto za rok obrotowy 2012 przeznaczona na dywidendę wynosi ok. 26,4 mln zł. Spółka zakończyła 2012 r. zyskiem netto na poziomie 26,53 mln zł. Prezes Asseco BS jest ostrożny w ocenie perspektyw dla spółki na 2013 roku.

_ - Będziemy robić wszystko, żeby wyniki w tym roku były jak najlepsze. Jeśli chodzi o sam I kw. to powtórzenie wyników sprzed roku może być trudne, ale nie oznacza to, że rok będzie zły _ - powiedział.

Czynniki, które przedstawiciele spółki wymieniają, jako szanse na 2013 r. to m.in. potencjalne zmiany w przepisach o VAT oraz wzrost sprzedaży wprowadzonego na rynek w 2012 r. nowego rozwiązania mobilnego.

bELmajJF

_ - W ubiegłym roku podpisaliśmy umowy na sprzedaż Mobile Touch za ponad 1,5 mln euro. W tym roku widzę dużą szanse na silny wzrost sprzedaży tego rozwiązania, głównie za granicę, gdyż cały czas walczymy o dużych klientów zagranicznych _ - powiedział wiceprezes Asseco BS, Piotr Masłowski.

Dodał, że spółka cały czas pracuje nad umową, na mocy której stanie się rekomendowanym dostawcą rozwiązań mobilnych na rynki europejskie dla jednej z globalnych firm.

Lizon poinformował, że portfel zamówień spółki na początku 2013 r. miał wartość 81,1 mln zł, w tym 79,5 mln zł w systemach ERP. Wartość portfela zamówień była niższa o około 3 mln zł w skali roku.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach

bELmajJG
bELmajKa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)