Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
acs
16.01.2008 10:10

Asseco chce pozyskać do 50 mln euro z emisji

Asseco Poland planuje wprowadzić na warszawską GPW swoją bałkańską spółkę we wrześniu i pozyskać z emisji nowych akcji 40-50 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Asseco Poland planuje wprowadzić na warszawską GPW swoją bałkańską spółkę we wrześniu i pozyskać z emisji nowych akcji 40-50 mln euro, poinformowała bałkańska agencja informacyjna SeeNews, powołując się na wiceprezesa Asseco Poland Piotra Jeleńskiego.

"Ta wycena bazuje na prognozie według której nasze spółki zależne w Europie Południowo-Wschodniej będą miały łączny zysk netto rzędy 12,5 mln euro" - powiedział Jeleński w Zagrzebiu.

W tej chwili Asseco ma spółki zależne w Serbii, Chorwacji i Rumunii. Planuje też kolejne akwizycje w tym rejonie. Pierwotnie miała na ich bazie utworzyć dwie grupy: Asseco Adria i Asseco Romania. Pod koniec zeszłego roku prezes Adam Góral poinformował, że powstanie jedna taka grupa, prawdopodobnie pod nazwą Asseco Balkans, która mogłaby wejść na GPW w II połowie roku.

Według Jeleńskiego, emisja miałaby na celu podwyższenie kapitału Asseco Balkans o ok. 20%.

Grupa Asseco pracuje obecnie nad splitem akcji Asseco Slovakia i nową emisją jego akcji, która zastąpi plany wprowadzenia na giełdę Asseco Czech Republic. W tym roku na GPW może wejść jeszcze jedna spółka z grupy Asseco, np. Asseco Germany.

Obecnie trwają prace nad fuzją grup Asseco Poland oraz Prokom Software. Spółki planują, że ich fuzja zostanie zarejestrowana 31 marca przyszłego roku. W jej efekcie ma powstać jedna z największych europejskich grup softwarowych.

Grupa Asseco Poland miała narastająco w I-III kw. 2007 roku 102,15 mln zł zysku netto wobec 45,85 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 817,34 mln zł wobec 356,18 mln zł. Prezes Góral zapowiedział w środę, że roczne wyniki spółki powinny okazać się lepsze niż wskazuje na to konsensus analityków.

Tagi: acs, acp, pkm, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz