Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Asseco obniżyło proponowaną cenę zakupu Prokomu

0
Podziel się:

Asseco Poland obniżyło w ofercie złożonej Prokom Investments oraz Ryszardowi Krauze proponowaną cenę zakupu należących do nich akcji Prokomu do 580 mln złotych.

Asseco obniżyło proponowaną cenę zakupu Prokomu
(PAP/EPA)
bFeczfYl

Asseco Poland obniżyło w ofercie złożonej Prokom Investments oraz Ryszardowi Krauze proponowaną cenę zakupu należących do nich akcji Prokomu do 580 mln złotych.

Wcześniej Asseco Poland złożył ofertę zakupu pakietu akcji Prokomu Software dającego 23,69 proc. głosów na WZA za 700 mln zł.

Nowa oferta oznacza, że jedna akcja Prokomu została wyceniona na 194,27 zł.

bFeczfYn

Asseco Poland podało, że zgodnie ze zmienioną ofertą, Prokom Investments zapłaci spółce Prokom Software 100 mln zł z tytułu spłaty wcześniej zaciągniętych zobowiązań, a pozostała kwota aktualnie istniejących zobowiązań (około 83 mln zł) zostanie zapłacona przez Prokom Investments na rzecz Prokom Software do końca 2008 roku.

Asseco podało, że Prokom Investments oraz Ryszard Krauze potwierdzili wyłączność Asseco na negocjacje i ewentualne zawarcie umowy sprzedaży akcji Prokomu do 30 września 2007 r.

Zamiarem Asseco nadal pozostaje zrealizowanie zakupu Akcji Prokom Software S.A. na warunkach ustalonych zmodyfikowaną ofertą w okresie ponad 120 dni, co umożliwi zakup Akcji bez przeprowadzenia wezwania do sprzedaży akcji Prokom Software" -napisano w komunikacie.

Spółka podała, że Asseco zamierza zaproponować w ramach planowanego połączenia spółek Asseco i Prokom Software ustalenie parytetu wymiany akcji na poziomie 1,82 akcji połączeniowej Asseco za jedną akcję Prokom Software.

bFeczfYt

"Przyjęte do ustalenia warunków połączenia kursy akcji oraz parytet wymiany oznaczają, że oferowana dla Prokom Investments S.A. i Pana Ryszarda Krauze premia wynosi odpowiednio 27,30 proc. za jedną akcję oraz 9,6 proc. za jeden głos w stosunku do średnich cen akcji, które Zarząd Asseco zamierza zaproponować pozostałym akcjonariuszom łączących się spółek w parytecie połączenia" - napisanow komuniakcie.

bFeczfYO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)