Notowania

acp
17.11.2008 17:46

Asseco Poland będzie przejmować

Asseco Poland niebawem zdecyduje, czy przejmie niewielką spółkę w Niemczech. W dalszej kolejności rozważa akwizycję spółki w Hiszpanii oraz w Holandii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Asseco Poland niebawem zdecyduje, czy przejmie niewielką spółkę w Niemczech. W dalszej kolejności rozważa akwizycję spółki w Hiszpanii oraz w Holandii - poinformował prezes Asseco Poland Adam Góral.

_ Jesteśmy już po audycie i możliwe, że w przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję, czy przejmiemy niewielką firmę softwarową w Niemczech. Na bazie matrix42, Uniquare oraz tej akwizycji moglibyśmy utworzyć Asseco Dach _ - powiedział Góral.

Niemiecka firma, którą zainteresowane jest Asseco Poland, osiągnie w 2008 r. około 1 mln euro zysku netto, plan na 2009 r. to 1,3 mln zł zysku netto.

Asseco Dach mógłby być uzupełniony także o spółkę holenderską.

_ Jesteśmy przed audytem holenderskiej spółki, która działa na rynku systemów HR. Spółka ta powinna mieć w tym roku około 2,5 mln euro zysku netto. Ewentualna decyzja o jej przejęciu będzie podjęta w przyszłym roku _ - powiedział prezes.

Grupa Asseco zainteresowana jest również rynkiem hiszpańskim.

_ Jesteśmy właśnie w trakcie audytu w hiszpańskiej firmie specjalizującej się w integracji. Myślę, że decyzja o jej przejęciu może zapaść w drugiej połowie stycznia _ - powiedział Góral.

Hiszpańska spółka będzie miała w 2008 r. około 4 mln euro zysku netto.

Prezes Asseco Poland poinformował także, że wymienione akwizycje grupa Asseco mogłaby sfinansować ze środków własnych.

Tagi: acp, asseco poland, spółka, niemcy, przejęcie, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz