Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Asseco Poland opublikuje prospekt 19 kwietnia

0
Podziel się:

Spółka informatyczna Asseco Poland zamierza opublikować prospekt emisyjny, wraz z harmonogramem oferty i ceną emisyjną akcji serii I 19 kwietnia.

Asseco Poland opublikuje prospekt 19 kwietnia
(Asseco/Materiały prasowe)
bEIPNNud

Spółka informatyczna Asseco Poland zamierza opublikować prospekt emisyjny, wraz z harmonogramem oferty i ceną emisyjną akcji serii I 19 kwietnia.

na zdjęciu: Adam Góral, prezes Asseco Poland

_ Intencją zarządu spółki jest ustalenie i podanie do publicznej wiadomości ceny emisyjnej akcji serii I w dniu publikacji prospektu emisyjnego _ - podano w komunikacie.

bEIPNNuf

Asseco Poland zaoferuje 3.878.277 serii I z prawem poboru dla dotychczasowym udziałowców. Równocześnie spółka ma umorzyć odpowiednią liczbę akcji własnych. W wyniku fuzji z Prokom Software, Asseco Poland stało się właścicielem 11.611.450 akcji własnych (treasury shares). W grudniu 2008 r. spółka sprzedała 1,4 mln z tych walorów.

Oferującym jest UniCredit CAIB Poland. Prospekt spółki został zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego 12 kwietnia.

Wcześniej Asseco informowało, że zarząd zamierza ustalić cenę akcji na minimum 60 zł za akcję. Jednak prezes Adam Góral pod koniec marca przyznał, że decyzja nie jest ostateczna.

W czwartek ok. godz. 9:15 kurs akcji wynosił 59,20 zł, po wzroście o 0,51% wobec ostatniego zamknięcia.

bEIPNNul

Środki pozyskane z emisji akcji serii I spółka zamierza przeznaczyć na nabycie małej i średniej wielkości podmiotów działających w branży IT, przede wszystkim w Europie Zachodniej. Środki również mogą zostać przeznaczone na akwizycje - np. na będący w fazie planów projekt przejęcia udziałów w amerykańskiej spółce IT notowanej na Nasdaq - co miałoby uczynić z Asseco Poland grupę globalną.

Asseco Poland miało 373,37 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 321,58 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 3050,25 mln zł wobec 2786,58 mln zł rok wcześniej.

bEIPNNuG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)