Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Asseco Poland otrzymało ponad 30 milionów złotych

0
Podziel się:

ZUS za świadczenie usług utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego w drugim kwartale 2014 r. zapłacił spółce 31,54 mln złotych.

Asseco Poland otrzymało ponad 30 milionów złotych
(hesa2 - Fotolia.com)
bESJAzsR

ZUS za świadczenie usług utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI) w drugim kwartale 2014 r. zapłacił Asseco Poland 31,54 mln zł brutto. W analogicznym okresie 2013 r. wydatki na ten cel wynosiły 34,9 mln zł - poinformował rzecznik ZUS Jacek Dziekan.

Rzecznik ZUS poinformował też, że w II kw. 2014 r. ZUS nie ponosił kosztów rozwoju KSI, podczas gdy, w II kw. 2013 r. wydatki na ten cel były na poziomie 7,86 mln zł brutto.

Dziekan poinformował, że w II kw. usługi rozwoju były świadczone przez Asseco, a zapłaty dokonywane będą po odbiorze wszystkich produktów umowy wykonawczej.

bESJAzsT

Poinformował też, że 15 lipca została podpisana umowa wykonawcza z Capgemini i od tego czasu usługi rozwoju świadczą dwie firmy.

Oferta Capgemini Polska na początku lipca została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na dostosowanie oprogramowania KSI ZUS do zmian wynikających z nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Postępowanie w celu zawarcia umowy wykonawczej prowadzone było w ramach podpisanej wcześniej umowy ramowej dotyczącej modyfikacji i rozbudowy KSI.

ZUS do tej pory przeprowadził trzy przetargi w celu zawarcia umowy wykonawczej w ramach umowy ramowej. Dwa z trzech zamówień zdobyło Asseco Poland.

Asseco Poland za świadczenie usług rozwoju i utrzymania KSI w 2013 r. otrzymało 183 mln zł netto, w tym 70 mln zł za rozwój i 113 mln zł na utrzymanie.

bESJAzsZ
bESJAztu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)