Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Asseco SEE liczy na wyniki podobne do tych w 2012 roku

0
Podziel się:

Asseco SEE prowadzi zaawansowane prace nad akwizycją w Chorwacji.

Asseco SEE liczy na wyniki podobne do tych w 2012 roku
(Emily2k/Dreamstime)
bEsArsgR

Asseco SEE chce w 2013 r. wypracować wyniki zbliżone do tych z 2012 r. Obecny backlog na 2013 r. w tzw. marży pierwszej ma wartość 54,1 mln euro i jest 2 proc. wyższy rok do roku. Na przełomie III i IV kwartału Asseco SEE może poinformować o niewielkiej akwizycji w Chorwacji - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele spółki.

_ - Druga połowa tego roku będzie dużo lepsza niż pierwsza, sezonowość w tym roku będzie dużo silniejsza niż zwykle _ - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Piotr Jeleński, prezes spółki._ - Chcielibyśmy, aby wyniki całego roku były podobne do tych z 2012 r. O wzrost w skali całego roku będzie bardzo trudno _.

Przedstawiciele Asseco South Eastern Europe SA poinformowali, że portfel zamówień na 2013 r. w tzw. marży pierwszej ma wartość 54,1 mln euro i jest 2 proc. wyższy rdr. Łączny backlog przychodowy ma wartość 86,1 mln euro, co oznacza, że jest 5 proc. niższy rdr.

bEsArsgT

Portfel zamówień na sam III kw. w marży pierwszej ma wartość 13,2 mln euro, co oznacza 10 proc. wzrostu rdr, a portfel przychodowy na III kw. wynosi 20,7 mln euro i jest na takim samym poziomie jak rok wcześniej.

Jeleński poinformował, że Asseco SEE prowadzi zaawansowane prace nad akwizycją w Chorwacji. _ Zakończyliśmy due diligence i w niedługim czasie poinformujemy o przejęciu w Chorwacji. To niewielka spółka działająca w biznesie kartowym, której EBIT to 0,4 mln euro. W tym dealu chodzi bardziej o zakup zasobów niż spółki. Transakcja będzie uzależniona od zdobycia przez nas dużego kontraktu outsourcingowego w Chorwacji _ - powiedział.

Dodał, że Asseco SEE prowadzi też rozmowy o z dwiema spółkami w Turcji, jedną spółka w Rumunii i jedną w Serbii. Marcin Rulnicki, CFO spółki, poinformował na konferencji, że aktualna jest zapowiedź o przeznaczeniu co najmniej 50 proc. skonsolidowanego zysku za 2013 r. na wypłatę dywidendy, ale w przypadku gdy nie będzie innych potrzeb wypłata może być bliska 100 proc.

bEsArshu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)