Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Asseco wkrótce kupi spółkę

0
Podziel się:

Asseco Poland w ciągu kilku najbliższych tygodni może poinformować o przejęciu polskiej spółki informatycznej wyspecjalizowanej w obsłudze banków.

Asseco wkrótce kupi spółkę

*Asseco Poland w ciągu kilku najbliższych tygodni może poinformować o przejęciu polskiej spółki informatycznej wyspecjalizowanej w obsłudze banków - dowiedziała się PAP. *

_ W ciągu najbliższych tygodni może dojść do podpisania umowy w sprawie przejęcia polskiej spółki bankowej _ - dowiedziała się PAP.

_ Prawdopodobieństwo realizacji tej transakcji jest duże _ - napisała agencja.

Według informacji PAP Asseco Poland już od kilku lat prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia tej firmy. Umowa w sprawie tego przejęcia będzie nietypowa, ponieważ Asseco Poland ma przejąć 100 proc. udziałów i w zależności od wyników tej firmy Asseco będzie dopłacało do ceny zakupu w kolejnych latach. Spółka ta charakteryzuje się wysoką rentownością i wypracowuje wynik netto na poziomie 6-7 mln złotych.

W połowie lipca w wywiadzie dla PAP prezes Asseco Poland Adam Góral informował, że Asseco już nie kupuje spółek przy wskaźniku P/E na poziomie 10, jak to było wcześniej, a obecnie limitem jest 50 proc. P/E obowiązującego na rynku publicznym.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)